70 Balas

VIP Member

boleh kot ..tapi sy dulu tak berani sampai beranak hehehe

Boleh je..sy mkn ja nanas dri awal prgnt tp ckup ckit ja. Hilngkn rsa tringin sja. Lgpn kesan xsma stiap org. Rsanya klu daa 34w kira ok mkn bnding awl prgnt.

saya makan nenas Dari awal mengandung ...sebab memang minat makan nenas.... cuma makan kuantiti sederhana....sekarang 34 weeks

Nanas ranum xpe nak mkn.. nanas muda je bahaya.. sy teringin nak mkn nanas buat masak pajeri.. kalau mkn biasa tu sy tak mkn..

VIP Member

You can but only in small quantities. It is advised not to since it might cause contractions.

Oky Tq.. 😊

saya mkan je buah nanas ..dri awal smpai skrang sya mkan ..jangan banyak mulut klau nak mkan ..mkan jak apa nak dmkan

Boleh je asalkn dlm kuantiti sedikit..sy makan nanas yg masak ..dlm sepotong dua jgk..tp mentah x berani😂

Saya mmg mkn je tapi kuantiti yg sedikit. klu terliur sngt sy akn makan pajeri nenas.. bkn yg direct buah..

sy ni teringin sgt nk minum air tebu...tp xminum ag tkut jd apa² kt baby...bleh x klau sy nk minum ckit??

Hmm saya pun teringin nak makan , nak rasa . Tpi suami tak kasi lagi . Takpa la , for save pregnancy .

sy 13w...sy pun mkn nenas..asal tengok nenas kecur air liur😆.tp tak la mkn byk sgt..sikit2 jer..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan