7 Balas

Sis try pakai shampoo yg ni. Saya masa mula2 pregnant tiba2 ada kelemumur & rambut banyak sangat gugur. Sebelum pregnant gugur je takde kelemumur. Dah try mcm2 jenis shampoo xde hasil. Tapi bila saya cuba shampoo ni berhasil. Takde kelemumur & gugur pun sikit sgt2. Beberapa helai je. InsyaAllah boleh cuba ya 😉

Sy try ni mse pregnant ok rambut xbnyk gugur....tp lps bersalin xsesuai sebb rmbut bnyk gugur...ade cara lain?

Sme laa sy pon ,pembawaan bby kot..sbb sblom niii xde laa kelemumur sgt..sy cmpur shampoo ngn garam bukit☺️ kurg siket kelemumur tuu...hope lepas brsalin nty hilg lahh😅 rambut sy jdi keras kasar pastu kelemumur mcm brkuping tu sejak awal pregnant..skrg dh 31weeks

Rambut gugur tu standart sis🤭🤭 anak first dlu dh rasa,dh mcm brpenyakit plak...segenggam"....tpi masa pregnant anak first ok je xde masalah rambut....nii pregnant second skrg niii haa adoiii huduh betol rambut rasa nye...mcm berus dawai n kelemumur byk..😂 klo xlebat rambut bby lahir nty xtau laaa🤭 habis nutrisi rambut ibu nya dye sedut..

Cuba basuh rambut awak dengan garam kasar. Buat dlm seminggu 2x. Tengok ada perubahan x. Sbb sy pun ada masalah mcm awak. Tp skrg dah ok dah.

VIP Member

nak cuci biasa2 je boleh , saya kerap g cuci di kedai sebab diorang urut sekali dan cuci pun bersih.

Sepatutnya tak boleh, takut ubat yg saloon guna boleh effect dkt baby

Yup betul tuu

Syampu cmpur dgn aloe vera.. Urut dgn sikat rambut..

Sy pun rambut bnyk gugur....

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan