puasa trimester pertama

blh x puasa ktika usia kndungn 6wks?

12 Balas
Tulis jawapan

Jangan puasa, biarlah org nak kata apa, ank kita bukan ank dia. Saya even sahur pun 2,3jam lps tu perut menggelegak lapar lg, gigil dan berpeluh. Anak perlu zat byk lbh2 lg 1st trimester, takut bc artikel keguguran awal trimester sbb puasa. Puasa boleh ganti dan byr fidyah, ibu hamil Allah bg keistimewaan bg menjaga nyawa umat Nabi Muhammad SAW. Jgn skip ambil folic acid ye, minum susu kmbg pun elok utk baby.

Baca lagi

sy awal2 je boleh puasa.tapi lepas masuk minggu ke 11, perut cepat lapar, padahal dah sahur mkn nasi, minum susu, kurma. pernah tahan sampai petang, tapi badan terus rasa tak sedap sebab dah masuk angin, jadi sakit kepala dan sakit badan.lepas tu rasa cramp kat perut.. terus berbuka.

korang ni. puasaa tu wajib tahuu tak? niat dan sahur lah dlu mcm biasa, kalau xdaya sgt , pkul 7/8 pgi tu berbuka lahh. ni dr mula dah xnk cuba.

puasa bole diganti. tp baby blm tentu dpt diganti. kalau larat boleh je nak teruskan puasa tp di awl kehamilan better jgn la.

biasany d awl kehamilan xdsarankan bpuasa, mrbhayakan nyawa bby, mufti pon ad bgtau kita dkcualikan bpuasa dan blh qada/ganti balik kmudian 😊

seboleh nya jgn dlu puasa . kandungan masih awal ksian dgn baby . klau nk sngt puasa , boleh rujuk dgn doktor dlu sis

VIP Member

Sebaik nyaaa baru pregnant takpyah puasa 😊 sebab baby baru nak mdpt zat πŸ₯° ksian baby baru nak mbesar ...

Boleh je puasa tp klau x larat jgn paksa..yg pntg makan mnum kita tu supaya boleh tahan smpai bbuka..

saya xpuasa...kandungan baru madsok 6 mggu...bdan saya terlalu lemah....pening xleh bwak bincang

sy baru 7 weeks..tp 2 hari je boleh puasa..tak larat..sbb alahan ☺☺