22 Balas

VIP Member

Setiap kali scan bby tu cuma anggaran je..kdg nmpk kecik kdg blh jd besar..bila keluar..ad kecik ad yang besar..tp xkisah lh besar ke kecik jnji..time scan tu dr ckp..smue tulang bby ke..dlm anggota dier lengkap..dh bersyukur..🥰 tp risau klau bby besar sgt pun nk keluar tu..😊

Scan tu anggaran je sis.. sy ms scan 30 mnggu bby dh 1.8kg doc ckp ok lh sb kna pd usia kndugn.. jnji bgi sy bby siht kang besr sgt nti nk teran sush😅esok dh 32 mnggu kna scn lgi tngok bert bby bpe tah2 dh 2kg lebih.. ape Pn kita sme2 doa agr bby kita siht jew ye..🤗

Insha'Allah sis saya pun harap normal

berat scan tu anggaran je... boleh jd masa lahir terlebih berat atau kurang dr tu.. asalkan baby sihat pun dah okey. baby bsar sgt pn xok jgak klau bersalin normal, tkut sangkut bahu.. sy 34 week pn baby dah 2.5kg 😅

btl yang reiko ckp..

Anak ketiga sy berat 2.6kg 40minggu 6hari.. So lahir 2.6kg..memang perut pun kecil je masa tu.. Doktor pun pelik sebab dah overdue tambah 6hari tp berat baby segitu je. Tp normal.. Lain kalau tak cukup berat

ye betul sis takpe da bersalin lega da sis

VIP Member

ok tu sis..asalkan dah 2kg lebih.. sy masa 34 weeks baby dah 2.4kg , brsalin 37 weeks baby 3.28kg.. baby besar kena brsalin awal ..alhamdulillah mujur normal tkde induce.. ✌🏼

alhamdulillah sis.

berat baby myb kurang atau lebih 500g dr scan. tp ada je yg tepat. pengalaman sendiri, hari nak bersalin scan berat bby 3.1kg, keluar 3.89kg ☺️

saya minum milo time prgnnt sangkut kncing kotor hahahaha. trus tak minum manis manis da

sy hri tuh scan 36weeks berat baby 2.94kg tpi tuh lah ramai kata scan tunjuk 2.94kg nnti kuar lagi berat hahahaha... skrg dh 37weeks....

haah mmg betul pun sbb scan tu anggaran je

normal. sy 36w scan 2.6kg. 37w scan 2.8kg. skarang 38w scan 3kg. taktau la keluar nnt berapa actual kg

3 oct ni. tgah tgu turun tanda. dah start cuti dah😅

Sya 34w4d ,, scan baby 2.78 doctor ckp besar sikit ..sbb Sya gdm on insulin takpe lh janji sehat..

Normal sis..jnji dah 2kg ke atas..saya scan 36 weeks berat anak 2.6kg xjauh beza ngan sis pun..

Soalan popular

Artikel Berkaitan