24 Balas

VIP Member

If ada history miscarriage, masa first check upt positive terus jumpa gynea. Selain ubat, ada injection utk kuatkan rahim. For my first one gynea inject seminggu and duphaston dibekalkan for a month. For my second after 8 years gap, sbb balik malaysia tak lama so gynea sempat inject 3 days (masa tu a week before pregnant i got strong positive) so balik UK baru 4 weeks, and on duphaston for a month jugak gynea bekalkan. And now third gynea scan rahim tgk ok semua, so dia inject sekali je and duphaston for a month jugak. InsyaAllah semoga ada rezeki lagi for you and may it will be such a strong, healthy and smooth pregnancy.

Pengalaman sy.. Bulan 1 br ni sy gugur. Pegi scan doktor ckp dh kosong.. So x cuci.. Lepas seminggu sy turun darah lg.. Suami terus bwk ke hospital.. Kali ni doktor yg scan sy nmpk ada baby dlm perut dh msuk 12 mggu.. Jd nye yg gugur aritu kembar pd yg ada skrg ni.. Alhamdulillah skrg kandungan sy dh msuk 15 mggu.. Tp still kandungan x kuat.. Tetap bleeding lg.. Doktor bg ubat mkn kuatkan rahim.. Selain tu sy amalkan mkn kurma.. Alhamdulillah bleeding dh stop..

5 biji sehari sis..

Sama sy pun baru keguguran minggu lalu tpi terpaksa buat d&c sebab janin tiada heartbeat n xkeluar dgn sendiri. Skrng tengah berpantang. Doc pakar ckp klau ada rezeki Lps 6 minggu dah boleh plan nak prgnant blik. Skrng ni tengah cari petua sihatkan bdn utk persediaan nak ttc nanti. Selain folic acid n vitamin c ada vitamin lain yg boleh mkn?.. N semoga sis & sy dikurniakan zuriat cpt2 n sihat lps. Mudah-mudahan tahun ni kita dpt berita baik. Aamin

Sabar ya sis.... Saya pun dah 2x gugur... Alhamdulillah thn nie sya dikurniakn rezeki bby girl yg comel... Saya ikhtiar dgn mngurut tiap2 bln... bila dah cnfirm ngandung sya ada brown spotting... pg klinik swasta dptkn injection utk kuatkn kndungan , dpt duphaston & aspirin lg... mc sebulan... alhamdulillah walaupun kos yg mahal tp rezeki baby sentiasa ada... baby pun dah 35ari arini... semoga sis tabah & mperoleh rezeki lg...

Oo... Mase follow up kk bw report Dr swasta skali x sis? Maknenye result 2-2 klinik combined.. ataupun check up biasa sis kt kk ..kt swasta just ambik suntikan..tiap minggu ke sis ambik suntikn

Sy pernah gugur sekali 6w. Kene cuci sebab masih ada ketulan yg tak nak kuar. Lepas 6 bulan sy pregnant lagi. Sy pegi check dekat Doctor Damo at klang bg ubat penguat rahim untuk makan selama 1 bulan. Alhamdulillah sekarang dah 16w. Cuma sy memang tak buat keje berat. Keje pon bnyk duduk. Bnyk sabar ya sis if rezeki sis ngan husband In shaa Allah secepatnya sis ada baby lg. Amin...

VIP Member

sy pun dah fobia dgn perkataan gugur.. bincang dgn dr jln terbaik.. jgn buat keputusan atas jawapan awam ye awak.. semoga Ada rezeki awak lg.. sy skrg lepas d2 kali gugur dpt layan terbaik dari dr.. setiap 2 minggu scan tgk perkembangan baby.. dr pun baik.. selalu call tnya perkembangan.. dr kkia biasa jer

Selepas 3kali gugur last year, doctor suruh buat full blood test check mcm2 : lupus anticoagulant, immunology, thrombophilia study, anti nuclear antibody and few more. Nanti dari result tu doc akan bg ubat and rawatan yg sesuai utk next pregnancy. InsyaAllah kita berusaha selebihnya tawakkal pd Dia

Saya pon 2 kali gugur.2018 dan 2019..lepas gugur ke2 saya cucuk perancang.rehat sekejap.sempat cucuk 2 kali.lepastu stop bulan 6 tahun lepas.Lepastu saya start makan vit c.Ni pon xsangka sekarang tengah peknen baru 8w..InsyaaAllah ada rezeki sis nanti ok 🥰🥰👍👍

Selain dupaston..ada ubat insert dan ubat injection di punggung.saya pernah on dupaston dan injection di punggung tapi xda rezeki gugur juga. Sekarang saya mengandung lagi..hanya on dupaston sampai 16w lps tu stop.sudah 29w

X pasti..tp kes sy 2kali gugur..ketiga ni berjaya ke tahap ni...doc bg sampai 16w je dupaston

Sis cuba ambil Supplement MamomHope, sye pun ada ikhtiar amik 2 botol lebih alhmdulillah sye pregnant, kalau sis nak bole pm sye 01139883644 in shaa allah kita kena usaha..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan