18 Balas

Terpulang pada sis. Kalau sis rasa bdn tahan lasak, boleh je 😊. Kalau mcm sy, dah 2x miscarriage slh satunya sbb pernah balik kg tri 1 dr muar-kelantan. And sy bleeding seminggu lpstu miscarriage. Pregnnt kali ke-3 ni sy xberani ambik risiko travel jauh. Byk rehat je kat rumah

Pengalaman sy miscarriage 5weeks dulu kluar darah terus diikuti dgn sakit perut macam sengugut. Xada keputihan.

Saya masa check preg di Madinah tgh tunaikan umrah. Masa naik flight balik Malaysia dalam 4week+ gitu. Alhamdulillah, kandungan okey. Tapi bergantung pada badan stgh org jugak. Stgh org bdn lasak mungkin okey. Ataupun cuba dapatkan nasihat doc skly. 😊

assalammualaikum sy nk tny klu sporting warna coklat bahaya ke x? sy mengandung 6week..mula2 th mengandung memang ada sporting lps 2 mkn ubt kuatkan rahim dah xada sporting.. tp petg nie klu blk sporting risau nya..

wassaalm,sy ada pglmn naik flight kndungn 5minggu 5hari...pastu gugur..skrg xda nak kapal daa kndungn awal...troma..skrg prgnt msuk 5minggu 5 harii smoga sihat kandunganku dan bby ku ,

Sya dh dua kali keguguran sbb naik fly 1trimester.. bace kt gogel pon efek naik fly boleh ggur.. skg prgnant lg tak nak naik fly dh 🤭

TapFluencer

dr saya kata trimester 1 elakkan naik tempat tinggi. Sebab boleh causes of keguguran. Sbb pressure. Ada yang pergi tempat tinggi macam cameron pun ancaman keguguran

kena tanya syarikat penerbangan. Ada syarikat penerbangan nak surat doktor

itu yg kena refer doktor dulu

perut rse sebu je...tapi tak muntah...angin,gastrik je manjang...serba tak kena..penangan 5week...tp mmg pregnant sblm ni pun alahan mcmni...letihhh...

Kandungan saya sekarang dh 5 week. Saya kerap mimpi pregnant twin. Boleh ke saya scan pregnant masa minggu ini

kalau sy baik scan nt kandungan 8 minggu ke atas sbb kalau scan awal tak nampak lagi.

Lebih baik kurangkan aktiviti yg lasak dan long distance.. sebab awal pregnancy dan tak tahu keadaan rahim kita mcm mna 💕

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan