9 Balas

VIP Member

Folic acid ni utk saraf tunjang bayi(kalau tak silap saya). Digalakkan mkn 3bulan sebelum mengandung lagi. So kalau dah 7bulan pregnant mknlah smpai habis bersalin. Saya dah habis bersalin pun masih di bekalkan vitamin 3serangkai (folic acid, vit b, zinc tablet) oleh hospital. And masa saya sunatkan bayi sy, doc suruh sy teruskan ambil obimin untuk breast feeding. Sbb segala vitamin yg kita mkn lepas bersalin akan terkandung dlm susu badan untuk bayi kita. Enjoy your pregnancy time 😊

Sis baru tahu sis mgandung ke? Kebiasaannya awal kehamilan nurse dh bg acid folic utk makan scr berterusan. Tp kalau kandungan dh besar baru p jump nurse saya xpasti dia bg apa. Apapun yg nurse bg sis makan je, vitamin baik utk kandungan.

Kk tmpat sy still bg folic acid Dr trimester pertama smpai trimester ketiga . Sy dpt folic acid dgn obimin

Selalunya klu check up diorg akn bg vitamin ..vitamin tu samada obimin..or folic acid. Xde k diorg bg..

High chances baby to get spina bifida if folic acid tdk makan start dari awal pregnancy.

Kalau dah hujung ni, selalunya diberi obimim.. Lebih complete

Masa checkup, nurse xbg vitamin ke?

Vitamin apa sis? Kalau maltofer / zincofer / iberet / obimin tu semua ada folic acid

Boleh mkn smpai bersalin.

Kena mkn sis tuk baby

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan