14 Balas

Sy rasa baby gerak dlm 16 weeks lebih. Mcm rasa ada angin dekat perut blup blup gitu. skrg dh 20 weeks lebih kalau lapar je mmg serta merta tendangan padu dpt 😅 seronok nnt sis sengih je sorg2. heartbeat tu masa sy gi kk baru2 ni nurse tekan kuat dkt perut pakai benda tu baru dpt dengar. Sis try dkt klinik lain ya. Maybe masatu tk dpt cari dgn betul yelah baby tgh aktif gerak2.

sy 20 week baru dpt rasa baby gerak.. dia rasa mcm perut tu bubbly(letup2 yg slow gitu)tu pun jrg2 rasa mybe kita xprasan.. dh masuk 21 weeks baru aktif baby gerak.. . jantung baby pun 15 weeks baru dpt dgr melalui alat detect jantung baby tu. tu pun slow je bunyinya.. dh 19 weeks baru kuat sikit jantung baby dgr..sy pun sama perut xbesar sgt.. normal bg 1st pregnancy.

VIP Member

Normal je awak. Tunggu 20 weeks ke atas. Bila nurse check heartbeat. Awak kompem senyum je. 😍 saya 20 weeks baru dengar heartbeat bby. Sbb perut saya kecil. Now dah 27 weeks, perut nampak mcm 3 bulan je. Tp hearbeat bby kuat betul. Hihihi. Sabar okay. Selalu usap perut. Bby awak baru nk membesar. Bila dah bergerak nnti mcm padang bola dia buat 😂

Perut sy pon kecik sis😁X nampak sgt. Doakan sy ea sis 😘

Waalaikumussalam. Sy btul2 confident rase baby bergerak masa 20w onwards. Sblm2 tu ade rase halus2 cuma x pasti tu quickening ke bloating. Tp sis jgn risau, maybe sis x perasan kot baby gerak. Nnt after 20w akan rase lbh kuat pergerakkan baby. Dont worry 😉 and utk heartbeat tu cuba try scan kt klinik swasta pulak. 😊

Nurse check pkai fetal doppler ye? Xpe mgkin baby pusing2 floating2 tu. Tu ssh nk cari. Doa yg baik2 je ok. Selalu la bersembang dgn baby dlm perut tu usap2 die. Insyallah ada rezeki die akan reflect lepas sis selalu usap perut ada dia tu😁

VIP Member

Sis pegi klinik swasta lain sis.. InsyaAllah ade tu heartbeat dia semua.. Perut saya bergetarr klo pas mkn atau sblom mkn.. Klo mkn lmbat abis perut saya.. Skit je.. Entah ape dia buat dlm perut nii.. Yg psal bump tu.. Sis xyah risau xnmpk bump ke apa.. Asl sis dgn baby selamat 😘

Eaaa..masa g klinik swasta kat kedah "klinik Dr asmah" masa check tuh ada heartbeat smua..Dr ckp jantung ngn nadi smua okay..balik Sarawak nih g hosp kerajaan je..smlm check nurse kata xjumpa bunyi heartbeat.mungkin dia X check sgt kot mcm Dr asmah..bila xdpt dgr heartbeat tuh terus rasa risau sgt².😌btw,tahniah sis.hehe😘

Waalaikumusalam.. Saye dh masuk 19 minggu ..still xrase lagi pergerakan baby .. Alhamdulillah checkup haritu baby sihat even xnmpk mane baby bump 😅 .. Ramai tegur xnmpk mane pun even dh nk msuk 5bulan .. Xpe kecik2 senang nk bergerak .. Huhuhu

In shaa ALLAH baby ok.. Mummy kene jage diri leklok .. Doa bnyk2 moge urusan kite brjln dgn baik😀✌

normal momy..lain org lain rase gerakan baby .ade yg rase awal..ade yg rase lmbt sikit.

Sy masa 6weeks pegi scan baby dah ada heartbeat. N time 18 weeks baby dah start gerak2

normal, saya hujung² 19 minggu baru rasa baby gerak. saya pon baby first.

kalau rasa perut gegar macam lapar tp tak lapar tuu baby gerak la tuu. sebab saya pon centu. skrg ni bila dh pegang and rasa baru tau dia memang tgh aktif gerak

Depends..ada yg cepat..ada yg lambat...slalu first pregnancy lambat sikit

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan