50 Balas

Sama sis. Msa ngandungkan anak pertama sy 9thn lps..sy okay je..aktif. Tp bila ngantuk tdo jgk laa. Morning sickness smua tu xda..cma xdpt mkn kenyang sgt..nanti nk termuntah. (sbb sy jenis yg klu mkn..xnk membazir, mesti hbskn wlpn kenyang..apatah lg klu mkn kt kedai mkn) Tp ngn 2nd baby ni..adoiii..smua mls 🤣🤣 mandi pun mls 🤭 Bdn sll sakit2. Husband smpi kata "p mandi kmu bha..sbb kmu mls mandi kmu sakit2 tu". Morning sickness tu...xda kompromi. Hidu bau exsos & dlm kreta pn nk muntah.. Tp nsb jgk la sy msih blh masak..Tuhan tau husband jrg kt rmh..sll outstation, tgl sy & ank je kt rmh. Klu morning sickness sy jenis smpi xdpt nk msak tu.. hidu bau msakn trs muntah tu.. xtau mcm mna la kmi dua anak branak ni nk mkn..kebuluran le almatnya tu. So morning sickness sy jns yg msih dpt msak sendiri. Syukur jgk sbb anak(lelaki) sy tu pndai msak..yg ringan2 je la..xda la smpi pandai msak thp chef tuu. Bila sy xmampu nk angkat..dia sendiri p msakn kt dpur. Sbb dia 6thn sy dh ajar msak dh. Ajar xtakut pns. Sbb waktu kj dulu..sy prnh tgk sorg ank gadis ni dh Form 2 (anak tauke sy)..omg..kulit dia btl2 xthn pns. Milo dia dlm mug pns2..dia srh parents dia yg ambikkn. Bila dia msak mi cup pn mcm tu..bila air pns dh byk dlm mi cup tu..laju dia pgl parents dia ambik mi cup tu kt tgn. Tula mak dia bgtau sy yg anak dia tu takut pns. sbb msa 2gu smbg pljrn p college, sy kj sbgi cashier kt mini mart diorg. Diorg byk hbskn msa di mini mart tu.. Jd sejak itu..sy tekad bila da anak nanti sy nk bg anak sy biasa ngn haba pns. Tu yg bila ank lelaki sy tu dh 6 thn, sy trs bg dia berjinak2 kt dpur..msak2. Ank sy suka sgt mkn telur goreng mata lembu tu..so bila dia rq telur goreng, mmg sy akn ckp..nk mkn telur goreng, p msak sendiri k..bljr.

sma lh sis dgn sya..ank prtama 9thn bnyk sgt mmbantu sykur sgt2 sya dh ajar dia msk...skrang tgh prgnt ank ke 2 sgt2 mls...sya alahan truk tpi msh boleh msk lg lh..tu pn ada msa nye😂..

Waalaikumussalam hai sis.. Mcmna yeaa..🥺sy prnh rasa ni.. Balik2 kalau boleh baring sekejap je atas sofa tup2 tertidur.. Xpa kalau skjp tapi tu lama lak.. Ya Allah rasa diri ini pemalas sekali d dunia masa tu.. Actually mcmna pun bila dah mmg kita brusaha pun masih lagi, itu mmg bawaan mngandung tu..susah nk ubah 😅 tapi apa2 pun sy still nk cuba bagi idea.. Heheh.. Cuba cara ni, awal pagi bangun (kalau tinggal sorang dlm rumah atau pun bukan tapi cuba buat) buka pintu dan tingkap seluas luasnya,kalau xda masalah.. Bagi angin pagi masuk. Lepas tu, sis list kan senarai apa nk buat dari pagi2 tu sambil tu buat apa yg sis mahu mcm kemas sofa sikit ke sapu sikit2 hehe,, sis bila buat semua ni masa pagi2 lagi list dlm fon atau nota kecil, sis ada bayangan yg jelas dlm fikiran yg mana sis nk sgt menjadikan keadaan persekitran tu mcmna yg sis nak buat.. Contohnya nk buat rumah x senyap,bersih dan ada bunyi2 lagu kegemaran sis, jadi sis pasang dan biar lagu tu main seluruh dlm rumah sis. Bila sis buat mcm ni, rasa rumah tu btul2 bersatu dgn dunia kt luar then rumah tu x sunyi. Bila xsunyi kita x terbawa rasa malas n mngtuk. Kita bagi suasana tu ada aura rajin kat situ.. jadi kalau mcm sy, sy jadi semangat buat kerja buat je lah apa2.. Lepas tu sy suka kalau ada org dlm rumah atau pun haiwan peliharaan jadi rasanya dpt bt diri tu sibuk sikit lh.. Tapi kalau dah ada sedia org2 dlm rumah, kita biar je dan kita conquer tmpt ruang tamu yg dekat pintu keluar tu. Kita cuma buka tingkap buka pintu then pasang lagu kita suka yg org pun suka dgr jadi boleh buat kita semangat dan fokus buat kerja kita mahu.. Sy slalu rasa happy dan cergas bila buat bgtu.. Tu je 💡 idea sy tau..hehe..

X yah elak puan... Enjoy je saya sblm kahwin lepas kahwin hari2 gaduh ngan suami x de disiplin ada je x kena sbb saya suka bnda cantik je dlm umah... Kawan2 satu umah pun kenal siapa diri saya... Bila disahkan mengandung je... Haha terbalik sudah saya jadi org yg sgt sgt sgt malas... Suami saya outstation 2 mgu... 14 cawanla ada dlm sinki tu tgu dia balik uruskan... Suami pun smpi geleng kepala... Setiap kali balik dari site dia akan bersihkan umah sidai baju gosok baju... So dari situ saya tahu suami saya pandai buay kerja umah... 😁🤭 Saya malas segala hal... Mandi pun malas, gosok gigi takut muntah... Pki baju tido je lepas balik kerja... X nak Jumpa org n x suka senyum lepas pukul 4ptg... Nasib baik saya kerja maintenance selekeh pun x nmpk kan.. Satu bnda je saya suka buat lepas balik kerja n solat saya duduk depan laptop tgk kompilasi lawak nabil sampai tido... Hari2 bnda yg sama.. So anak saya pun suka tgk nabil tu... Skrg umur dia 8 tahun...

saya pun first baby 🤗❤️. samalah asyik nak mengantuk sahaja . tapi macam saya . saya akan pastikan kerja rumah semua siap . pukul 4:30pagi saya dah bangun untuk buatkan sarapan suami n basuh baju . dan masak sekali untuk lauk tengah hari . 5:00pagi kejut husband takpon dia bangun sendiri . pastu siapkan bekal dia nak pi kje . ambik baju dalam mesin sidai . 7:30 suami dah pi kje kita sapulah sikit ² rumah n bersih kn dapur. semua dah settle . sambung tidur . kul 1 bangun 😂 . panaskan lauk . lepastu rajinkan lah diri buat kuih minum ptg . 4:30ptg angkat baju n lipat . tunggulah husband balik kerja n makan sesama dan seterusnya 🤗😂. itulah rutin harian saya .

ni rajin .haha

Sama la mcm sy sis..first tau pregnant..terus xblh bngun..bau masakan langsung xblh..2 bulan baring dlm bilik je..lepas alahan pon..husband xbg buat kerja..di ckp mamy dh pregnant..so, biar dia yg buat kerja..slma 9 bulan sy pregnant..sy langsung xbuat kerja rmh..semua husband buat..kerja sy baring & tgk tv..🤣🤣🤣 alhamdulillah dpt husband memahami..lg2 pregnant 8 bulan sy dinasihatkan doctor xblh buat kerja..pernah skli warded host 5 hari..puncanya jln kaki ke rmh kakak..padahal blok sebelah je..😂😂😂 Skrg dh bersalin sbuln dh..still husband yg buat kerja rmh..lg la sy bersalin czer..😀

Sy pun mcm tu sis 😂 masa awal2 preggy lg teruk malas sangat semua kerja rumah suami yg buat. Tidur sampai tengah hari, 2 bulan beli makanan di luar sbb x selera makan masakan sendiri. Kalau keluar pun sampai skrg mmg nakedpes sbb malas 😆 tp masuk trimester kedua ni dah boleh buat kerja rumah, memasak semua. Cuma kalau keluar mmg nakedpes tudung pun tudung sarung 🤭

Sama laaa... Sy skrg tgh pregnant anak ketiga. Yg no 2 dah 5 Tahun. Lama Sgt dah x pregnant. Skrg semua rasa x larat. Nak masuk bilik air pun kalau blh xnak sb tau mmg akan muntah. Bau tumis2, ASAP ekzos, atau apa2 masakan yg kuat baunya. Mmg akan buat sy pening & nak muntah. Skrg dah 9 mggu. Dan 9 mggu jugak dapur x berasap 😭. Harap lepas first trimester ni dah okay.

sama😢

trimester 1,sbb alahan yg teruk... mmg mls sgt2... spjg msa tu mmg x masak kt umh.... hnya bli kt luar....klu kata nk kmas umh tu mmg jauh skli... saat tu mmg rsa nk baring je....bila msuk trimester 2,br rsa lega... dpt la bgun msak dn buat kja umh yg ringan2... utk bt kja umh yg berat2... mmg trauma dh... sbb prnh kehilangan bby dlm kndungan usia 7 bulan...

sama lah dengan saya masa awal2. tp sbb rasa kesian kat suami, kadang2 tu kuatkan jugak diri tlg masak, kemas2 rumah sikit2 apa patut. tapi jgn buat kerja berat2. saya setakat pastikan rumah tu x bersepah sgt ok dah. nak sampai licin berkilat tu tak mampu lah. apa pun, kite sendiri yg kena kuatkan diri. malas tu mmg malas, tp usaha utk bangun.

Normal sis. Sy pon mmg jadi malas ya amat. Dengan alahan jerawat naik satu badan , muka sampai kepala, muntah2 lagi. Masak pon malas. Semua malas. Kene banyak doa moga2 suami memahami 😆 tgok fon semua tak boleh lama2. Dh 2 bulan sy banyak termenung je, cakap pon kadang2 je. Padahal dulu mulut tak berenti bercakap. Sekarang jadi pendiam 😅

Soalan popular

Artikel Berkaitan