โœ•

30 Balas

Okla tu muntah time makan ja. Normal ja rasanya memang ada ibu mengandung yang takda alahan sampai lupa diri tengah hamil. Perut ja makin besar tapi selera makan apa semua macam orang tak mengandung ๐Ÿ˜€. Yang penting baby & sis sihat enjoy je. Rezeki juga tu bila mengandung alahan tak teruk atau takda alahan langsung.

sy pon first baby.. da msuk 5 mnggu 3 hari.. sma mcm sis.. Alhamdulillah xde alahan teruk.. morning sickness pon xde.. mkn pon selera jee . cuma kulit sy jee jdi sensitif๐Ÿ˜… naik gatl2 merah2.. x blh berpeluh auto naik gatalยฒ

sy pun 5mggu 3hari...tp ada darah keluar mcm darah haid tu...knp ek?

baik xda alahan dri ad sis....mcm dya teruk smpai xbleh mkn ap langsung muntah kluar angin ja..sbulan xbleh mkn nasi..mkn biscuit2 pown...mkn muntah..mkn ja muntah....nasip xda morning sickness..klaw ad lagi truk...

normal..mcm sy.. sy pening2 biase je.. kalau diri lama mcm bersih brg basah tu tibe2 lembek.. ketar mcm hypo gitu.. xleh bau menumis kejap.. pastu nk ke due ni dtg balik pening2 tu.. tp muntah xde la.. alhamdulillah

normal je sis. saya ank first jugak skrg 10w langsung xde alahan. kadang sampai lupa diri ni pregnant๐Ÿ˜… jangan risau ye alah ke tak tu semua atas diri masing2. yg penting baby sihat

muntah pun salah satu alahan kan.. allahu sy paling tak suka kalau muntah, dia punya tekan kt dada tu ya allah sakit betul.. tp sy alahan dkt makan.. setiap hari pening fikir nk makan apa yg blh masuk tekak

sy rasa normal. sbb sy pun 1st baby and sy dah 2nd trimester. Alhamdulillah x ada alahan langsung. hehe, let's enjoy the journey sis ๐Ÿฅณ

Normal.. Sye ank first mmg takde alahan.. Makan semua bedal aje.. Ank kedua ni.. Ada ragam2 sikit.. Huhu.. Ada je loya la pening laa.. ๐Ÿ˜‚

same la ng sy...anak pertame sedap belasah sume xde alah lgsung spai overweight ๐Ÿ˜‚...turn yg 2nd ni, tengok mknan pun loye..pastu berat bdn xnaik2 kne tego ng nurse๐Ÿ˜†mcm2 pyakit ade..yg 2nd ni ngade2 sgt ๐Ÿ˜‚

Morning sickness tuh sis muntah2 , morning sickness ni bukan time pgi je , mcm saya petang - malam je dia dtg , pagi elok je makan

normal ja sis..saya muntah jgk bila makan..nk mkn kena mkn sikit2 tp berulang..kalau bnyk nnti muntah smpai hbih..last2 lapaq

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan