βœ•

16 Balas

Better dari skrg amalkan tidur mengiring. Sbb start masuk trimester ketiga, doktor sarankan jgn tidur terlentang langsung. Sbb ada organ kita yg mungkin akan hempap baby. Dan darah tk mengalir sgt pada baby kalau tidur terlentang jadi baby tk dpt oksigen. Itu sbb byk kes stillbirth (meninggal dlm kandungan). Dari awal second trimester saya dh amalkan sbb saya sgt suka tidur terlentang. Siap pesan pada husband, kalau nmpk saya tidur terlentang, tolak saya tidur mengiring. Walaupun kesian kt dia sbb kadang2 tidur ayam, tp berkorban demi baby ☺️😬

Ooo.. Yeke macam tu.. Faham2.. Terimakasih infonya ya sis.. Inshaa-Allah sy akan elakkan tidur tertelentang.. Hihihi

Saya bnykn tido mengiring.. Klau terlentang boleh sbbkn baby lemas..better mengiring ke kiri bnyk untuk lancarkn darah dan oksigen..mengiring ke kanan sunnah nabi.. Saya biasa letak bntal kiri kanan.. Ni cara saya dan alhamdulillah selesa..😊saya start buat dari awal pregnant smpai skrg dh 33week

Sye dlu awal2 Smpai 3buln mmg selesa mengiring ke sebelah kanan ..tapi biasalah kdg2 kita tidur bergerak2 jdi kdg2 bngun dh terlentang...xlah bermasalah cuma dokter pesan klw terlentang ni oxygen n darah akan şsh mgalir ke baby..better tdur mngiring

Terima kasih semua atas nasihat2 yang diberikan.. Inshaa-Allah.. Saya akan cuba elakkan daripada tidur tertelentang.. Melainkan masa tengah tidur tak perasan, sedar2 je dah tertelentang 🀣🀣🀣.. Hahahahaha.. Terima kasih semua ya.. πŸ˜˜πŸ˜‰

Saya pun lenguh. Tapi itulah nak kena hadap setiap kali mengandung. Tidur mengiring. 9 bulan . Sakit badan. Lepas baby keluar, dapat meniarap masa mengurut. Rasa mcm Ya Allahhhh sedapnyaaa .

Waalaikumsalam...sy mmg tidur telentang sahaja sepanjang hamil...sbb x boleh tidur mengiring...sy dh tnye Dr samada ade mslh x kalau tido telentang...dia ckp ok...xde mslh...ikot keselesaan ibu...

Nanti check up saya try tanya doktor juga.. Hihi..

Sy memang lagi selesa terlentang. Tapi sy akan letak bantal bawah badan belah kanan atau kiri. So takde la terlentang sangat. Jadi mengiring sikit.

Terlentang memang nikmat betul πŸ˜…

No recommend for tidur telentang. Cuba tido mengiring kanan or kiri n letak bantal kat bawah perut n kaki.. lama2.nanti selesa

Awl pregnt ni sya biasa tido telentang jer,selesa..tak tau la nti klu dah besar,better ikut jak demi kebaikkan baby..

Sya dari sebelum preg dah tidur mengiring tpi penat jugak lah tidur mengiring tu selama preg tak selalu nya selesa

Soalan popular

Artikel Berkaitan