Emosi 3rd trismester

Assalamualaikum, sebelum tu saya nak bagitahu yg saya and suami PJJ . normal ke masuk 3rd trismester nie perasaan emosi tu sgt terlebih 😒😭 saya sendiri tak paham dengan keadaan saya 😞 dulu saya tak pernah over protecting tentang suami saya , tapi sekarang kerap sgt tanya dia soalan yg bukan2 macam saya tak percaykan dia sedangkan saya bukan jenis yg macam tu . and now banyak sangat menangis kalau dia reply text pendek2 , layan tak layan . saya tahu dia busy , kalau tak busy mmg dia akan layan saya macam budak2 tapi kalau betul busy memang dia macam tu cuma saya je yg lelebih rase sensitivenya , actly sebelum preggy and sebelum nie tak pernah rasa macam nie . tapi masuk 3rd tris nie yaAllah dengan saya sekali tak paham kenapa jadi macam nie 😒😭 Now saya rasa teruknya as a wife perangai yg macam nie . sedih betul jadi macam nie πŸ˜” Allahuakbar #sayaperlukankatakatasemangat

2 Balas
Tulis jawapan

Sabar sis. Kadang2 mmg macam tu. Saya masa mengandung dr trimester 1 smp ke 3 tiba2 kuat jeles. Kadang smp tdo terbawa mimpi yg bukan2. Kesian suami selalu kena pk yg bukan2. Sy jadi sensitive. Sekali baby keluar kuat cebek mulut ☹️ muka masa nk menangis πŸ˜†. Org kata, ni mesti masa mengandung mak nya ni cengengπŸ˜‚. Kesian baby. Sbb die dapat rasa perasaan kita. Sis jgn terlampau pk k. Chill!

Baca lagi

its okay sis..kuatkan diri.. sy masa 3rd trim dlu pun mcm tu.. mgkin mcm2 kita fikir kan.. jd overthinking lah apa.. cuba bnykkn sbar n positif.. jgn stress2,sedih2 kesian dkt baby tuuπŸ’ž