7 Balas

Normal sis, saya makanan menumis tu mmg tak boleh, bau suami pun tak boleh, Lepas tu bau rumah bila bru blik dri mana2. Haha Pelik2. Kalau saya jenis nk hilangkan, tonyoh minyak kapak kat hidung. Tu je cara berkesan, atau tutup hidung, suami saya lagi la, suruh pakai mask🤣

Saya tk boleh bau mcm ayam tak msk lg, ikan tk masak lg, bau mknn mentah tu jd mual. Dan jugak bau suami 😂 biasa saya akan sapu minyak cap kapak / minyak aromatherapy oil kt hidung dan leher, jd boleh la tahan nk masak/sampai tetido sebelah suami 🤣

masyaallah ni lagi la hehe. ok la kan ada solusinya. BTW ni anak yg keberapa ya Puan

normal sis, sy pun mcm tu. biasanya masuk trimester kedua baru la okay sikit. biasanya sy kalau nak elak bau tu, sy duduk menyorok dlm bilik tak pun hidu minyak angin hehe

masyaallah hahaha mcm 2 ek. Sy pun kadang berkurung je dlm bilik tak berani lg nk hidu bau minyak angin huhu. bertabah jela Smpai Abes alahan

Normal mommy..kdg msuk trimester kedua bru okay.. cuba bau2 minyak angin atau makan asam..

Lupa nk tanya sekali. cmne nk hilangkan alahan ni ya 😔

Sy masak pn pakai facemask😂 janji masak utk suami…

hahaha tu la ingat nk mcm tu gak. Sy ckp kt suami nk pakai mask la dia tergelak 😅Syukurlah dpt suami yg faham kadang dia beli je makanan kt luar. 🥺

ya normal sis.. saya pun mcm tu juga.. hehehe

oh ya tu la ni pun baru tengok juga kt app ada simptom2 pening hujung trimester pertama 😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan