1 Balas

Waalaikumsalam. Sy masa 27~28 minggu siap kena warded sbb rasa mcm leaking dan ketuban pun nmpk sikit, tapi mcm ada perselisihan faham antara pihak swasta dgn gov. Klinik dan hospital swasta dh bising ckp potensi baby nk survive nipis sbb ketuban sikiiit sgt, tp bila admit hospital gov, doktor sampai gelak sbb kata ketuban paras normal lg (10~11cm). Ambik masa 3 minggu dan pergi 4-5 jenis klinik dgn hospital utk saya double triple confirm air ketuban sy ni cukup ke tk. Sbb baby gerak still okay, heartbeat dan CTG semua okay. Sampai satu tahap saya merayu kt doktor klinik swasta utk check bebetul ketuban saya ni sbb gov ckp lain, swasta ckp lain. Sy dah tersepit kt tgh tgh tktau bebetul membahayakan sy dan baby ke tak. Baru dpt confirmation paras normal lg alhamdulillah, cuma nmpk sikit klu sekilas lalu. Puan boleh cuba bykkan minum air tembikai tanpa gula, atau minum air masak lebih byk dr biasa. Kalau dh double triple confirm pun mmg kata air ketuban kurang, kena check rasanya takut ada komplikasi kt baby instead of ibu. Doa yg baik baik ya

Sepatutnya kalau masih atas 7cm tu dikira okay cuma risau makin berkurangan bila makin dekat due, tapi tak apalah cuba dapatkan opinion dr hospital dan klinik lain juga. Sy mcm terasa dkt hospital gov doktor 2-3 org dtg check siap gelak gelak tny kenapa hospital swasta tolak kes sy ke sana, sbb ketuban elok kata diorg (masa tu 10.83cm). Dah admit pun bknnya nk check ketuban sy, sbb gula je nk monitor lebih. Jd sy fikir, mcm kes sy ni bkn lah berat mcm yg swasta dok bising bising.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan