5 Balas

Waalaikumsalam. Dah berapa hari jadi gitu? Berapa kerap awak tukar pampers? Anak saya kalau jadi ruam lampin sebab kecuaian pengasuh, dalam masa 2 hari okay dah. Saya akan tukar pampers setiap 2 jam dan setiap kali tukar pampers akan apply sebamed diaper cream. Seluar pun saya tak pakai kan supaya ada pengudaraan yang baik. Nak elakkan anak daripada berpeluh. Saya tak pernah cuba diaper cream yang lain tapi most mommies dalam TAP ni suggest -sudocream -bepanthen Kalau awak dah cuba semua cara di atas, kemungkinan besar anak dah tak sesuai dengan jenama pampers sekarang.

Lama jugak tu 2 minggu. Dah cuba tukar pampers brand lain? Kat tempat lain ada tak ruam2 tu? Macam Puan Ain Syahirah komen ke awak. Takut alergik sama.

TapFluencer

1. 2 minggu dah kena ruam lampin. Lama tu. Bersihkan anak dgn air suam shj buat masa ni pada bahagian ruam tu. 2. Tukar diaper 4 jam sekali. Jika tak ok, try & error jenama diaper hingga anak anak OK. 3. Saya guna minyak kelapa/ minuak zaitun je untuk ruam lampin. Pernah guna 2 jenies nappies cream , tak sesuai. 4. Jika melarat, jumpa doktor. 5. Masa anak saya bertukar dari saiz L ke XL jenama P yg dia pakai sejak NB, anak saya pun kena ruam. Saya tukar jenama D pun ruam, lepas tu tukar jenama C, syukur OK.

VIP Member

Saya kerap tukar Pampers dan sapu sebamed diaper cream. Kebelakangan ni jadi ruam merah dan gatal2 pd bahagian depan lampin. Krim apa sesuai utk meredakan ruam lampin. Kesian anak garu2.

kekadang bukan sebb jam tukar pampers atau nappy cream..kekadang ruam naik sebb anak xsesuai pakai pampers jenama tu..try tukar pada pampers yg lebih lembut ckit kapas die..

Beli product that contain zinc oxide! I think sudocream works well for nappy rash tp kena continues used, apply setiap kali change diapers

TapFluencer

sudocream. tapi kena tahu jugak since when ruam tu ada..sbb lampin or ada allergic apa2

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan