BELI BARANG BABY

Assalammualaikum , awak semua start beli barang dari berapa week nye? sekrang saya baru masuk 24week . okei ke kalau start beli barang baby ? atau awal sangat nye? #firstmom #ingintahu #firstbaby #bantusharing

13 Balas
Tulis jawapan

๐ฌ๐ฒ 20๐ฐ ๐๐š ๐ฌ๐ญ๐š๐ญ ๐›๐ž๐ฅ๐ข ๐›๐ซ๐  ๐ฌ๐ค๐ข๐ญ2.. ๐›๐ฅ๐ข ๐ฒ๐  ๐ฃ๐ง๐ข๐ฌ ๐ข๐ญ๐ž๐ฆ2 ๐๐ฅ๐ฎ.. ๐ฆ๐œ๐ฆ ๐ญ๐ข๐ฅ๐š๐ฆ, ๐›๐š๐ญ๐ก๐ญ๐ฎ๐› ๐๐ฅ๐ฅ.. ๐›๐š๐ฃ๐ฎ2 ๐ฌ๐ฒ ๐ฉ๐ซ๐ž๐Ÿ๐ž๐ซ ๐›๐ž๐ฅ๐ข ๐ค๐ญ ๐ฉ๐š๐ฌ๐š๐ซ๐š๐ฒ๐š ๐ฃ๐ž ๐ฌ๐›๐› ๐ง๐ค ๐ซ๐ฌ๐ž ๐ฆ๐š๐ญ๐ž๐ซ๐ข๐š๐ฅ... ๐ฌ๐ค๐ซ๐  ๐๐š 28๐ฐ, ๐š๐ฅ๐ก๐š๐ฆ๐๐ฎ๐ฅ๐ข๐ฅ๐ฅ๐š๐ก ๐ก๐ฆ๐ฉ๐ข๐ซ ๐ฌ๐ž๐ญ๐ž๐ฅ, ๐ฑ๐ญ๐ก๐ฎ ๐ฅ๐š ๐๐š ๐›๐ซ๐š๐ฉ๐š ๐ก๐›๐ข๐ฌ ๐›๐ฅ๐ข ๐›๐ซ๐  ๐›๐›๐ฒ ๐ง ๐ฆ๐š๐ฆ๐š ๐ง๐ฒ๐š.. ๐ง๐ค ๐›๐ฅ๐ข ๐ฅ๐ฆ๐›๐ญ2 ๐ญ๐ค๐ฎ๐ญ ๐ฑ ๐ฅ๐š๐ซ๐š๐ญ.. ๐๐š ๐ง๐ค ๐ฉ๐ฎ๐š๐ฌ๐š ๐ง๐ข๐ž.. ๐ฉ๐š๐ฌ๐ญ๐ฎ ๐ง๐ค ๐ซ๐š๐ฒ๐š ๐ฅ๐ , ๐ง๐ค ๐ฌ๐ก๐จ๐ฉ๐ข๐ง๐  ๐ซ๐š๐ฒ๐š ๐ฅ๐  ๐ค๐ง..

Baca lagi

Saya pun dah 24weeks. Dah start beli barang baby. Nak beli semua terus tak mampu. Saya beli sikit sikit dulu. Next month beli lagi. Bukan barang baby je kita kena beli. Barang kita lepas bersalin pun penting jugak. Nanti perut dah besar, tak larat nak kesana kesini. Unless kalau beli through shoppe/lazada. Tak perlu berjalan. Klik klik je sampai. Tak terlalu awal pun saya kira 24weeks ni. Ramai je yang dah start membeli keperluan baby. Ikut pada orang juga sis.

Baca lagi

Boleh je beli sikit2 sis. Saya asal ada keluar beli barang memang saya akan selit sikit2 brg2 baby. Tak la terasa sangat sekali gus beli brg banyak. Ada juga yang order dr Shopee. kalau tengok di pasaran harga mahal saya belek di shopee. lagipun dah 25 week pun kadang2 dah rasa lemau badan nak keluar jalan.

Baca lagi

sy pon beli awal2 jugak yg penting skrg da 26 weeks hampir selesai sbb skrg pon berjalan xlarat dah hehehe rse nk duk rumah je rehat ๐Ÿคญxpe sis boleh je beli awal nnti xkalut

saya start dr 16w dah beli sikit2 sis..now 25w tinggal nak beli brg sy dlm pantang nnt je..Masa anak 1st haritu 24w baru start beli..yg 2nd ni, mcm terlebih excited lak ๐Ÿ˜…

sy start beli 15 week...28 week dah settle...ada sikit2 je xbeli...niat prepare awal...xnak kelam kabut hujug2 nak bersalin nnti...nnti nk kemas2 lg...

Sy dh start beli wktu 25w. Pace jln masih laju jd snang nk brjln. Dh sarat nnt pace x boleh lju mcm skrg. Pg expo pun mcm pelesit suami ckp bila jln.

Saya pun 24week.. baru je lepas shopping brg baby.. gi expo time ni best larat lagi.. plus blh lah dpt free sample apa2..

saya seawal 14w dah beli dah...tak tahannnnn tengok baju baby..comeyy sangattttt..

boleh dh start beli sikitยฒ. sy pun baru nk masuk 24 weeks. tapi belum beli apaยฒ lg..