59 Balas

saya ambil iron tablets 2 kali (mlm) dan iberet (pagi) sebiji.. all 2 hours B4 meal or after 2hrs ... cannot mix with coffee, susu , Milo Dan nescafe..

TRY IBERET(1 BIJI) DAN IRON TABLET (2 BIJI) ,YG KK BERI... MESTI OKAY!! MAKAN UBAT UBAT ITU SBLM 1/2 JAM MAKAN SARAPAN ATAU 2 JAM LEPAS MAKAN TNGHARI ATAU MALAM. CHOOSE YG TIME MANA BOLEH..

Saya pun ambil zincofer dengan pil zat besi sebiji. 2x zincofer memang terlalu tinggi sbb ada kandungan vitamin yg lain sekali. Tu yg topup iron je

doc n farmasi mmg x sefahaman.. sy masa cekup minta pill gastrik smpi kt farmasi, ahli farmasi tarik balik ckp org peknen x leh mkn pil ni..

Saya skrg nurse tukar makan zincofer tapi dia suruh makan selang sehari 1 biji..nnt nak checkup 21/2 ni tk tau la brp hb ..harap okay la ..

Try iberet..sy ubt tmbh darah dah byk kali tukar sbb bacaan drh mkin turun n ada ubt yg x ngam..after try iberet,bacaan darah sy cantik..

Sy makan zincofer dgn air masam2 macam pati delima gulsan. Lagi satu nak hilangkan loya lepas makan ubat. Alhamdulillah mmg cantik je hb

Sy pun baru start ambil pil zat besi ni sebab dah makan zincofer constant tapi hb makin menurun 😅 Hopefully hb menaik balik lepas ni.

sy amek iberet ngan iron tablet..3x tukar sbb hb xcantik..kne jaga mkn je sis..mkn kacang kuda,tempe,bayam,kerang² camtu..

try mkn kerag n sayur bayam merah....insya Allah naik....selalu mkn ..tiap2 hari kena makan bayam...zincofer jgn tiggal ..

saya makan maltofer, sehari 2 biji tapi x tau naik atau tidak. sye takut pula x naik. maltofer dgn iron table blh mkn ke?

Soalan popular

Artikel Berkaitan