60 Balas

Kulit baby sensitif kot..basuh dengan air dan kurangkan guna wet tissue..kalau tak boleh jugak try tukar pampers lain

Baby saya dlu pn mcm tu sis.. Doc ckp jgn sapu apa2 krim.. Biar dia kering sendiri.. Baru pakaikan pampers.. Kulit sensitif tu..

Blh jg cuba tukarkan pampers..

Kena kerap tukar pampers sis . Ank saya pn mcm Tu jgak . Klau tukar pampers kna bg btul2 kering dlu . Ok sis ,👋

alaaa siannyaa... Smoga cpt baik ye.. Sian baby.. Jgn gune wet tissue k.. Sabun pon xpayah basuh gune air sahaja..

Cuba try losyen johnson baby yg kaler pink insyaAllah hilang nanti merah2 tu..kulit baby pon lembut cantik je..

VIP Member

Pakaikan droplene tak buat anak sakit terlalu lama, boleh redakan sakit dalam 1 jam. Esok ruam tu dah kurang...

Hi sis, saya syorkan sis pakai drapolene cream. Lepas sapu biar kejap untuk bagi kering. Moga membantu.

Sy letak tepung kanji stat ank sy lahir sampai 3 bulan ni.. Alhamdulillah ruam xnaik..

Mungkin ibu kena jaga pemakanan.. Try sudocream dan tukar pampers yang berkapas lembut..

Alamak, yeke.. Kalau macam tu kena bawa pergi jumpa doktor lah.. Takut ada alahan lain..

Try tuka pampers lain. Lepas dia shishi/poo, either wipes or basuh pastu letak cream.

Thank you ibu.. saya akan cuba

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan