Baby tak berak seminggu

Anak saya 3 bulan, nak masuk 4. Fully breastfeed. Dah seminggu dia tak berak. Selalu kentut, tapi bau busuk. Aktif macam biasa. Perut okay lembut, cuma kita sendiri tak sure macam mana nak tau perut kembung ke tak. Malam je dia merengek bila nak kentut. Bila kita dah urut sikit perut, dia kentut, sambung balik tidur. Berapa lama baby full bf boleh tak berak? Perlu ke jumpa dr? #firstmom #ingintahu

9 Balas
Tulis jawapan

Normal sis. baby sy pun fullbreastfeed. dalam seminggu sekali ja buang air besar kdang ada yg lebih dr seminggu. Just pastikan perut xmengeras,baby ok xmeragam dan baby mnyusu mcm biasa. Jangan risau ye mommy. sy pun dulu mcm awak juga. lagi2 anak pertama plak tušŸ˜ Semua yg awak sebut kt atas sama sebijik mcm anak sy. da setahun ni hah baru kerap mmbuang air besar sbb da makan mcm2 kan

Baca lagi

semalam g kelas antenatal.. dia kata kalo bf memang jarang baby berak sebab makanan serap badan. yang penting baby xnangis, kencing ok ,perut tak kembung. kalo baby fm kena pantau sebab kadang cirit birit atau sembelit ikut kesuaian baby..

sy buh warming oil sariayu kat perut n tapak kaki sambil urut2 perut baby. pastu buat senam kaki kt baby. naik turun 2 kaki, angkat kaki mcm menapak 1-1 kaki. ibu pun jaga makan jgn lambat makan n makan yg berangin.

normal je saya susu bdn anak saya dari 6 bulan berak semnggu 1 kali ,,sbb susu bdn serap bdn , tk nrmal bila susu fm tk berak2 lbih 7 hari , cuba urut i love u

4w ago

Klu full bf tp stiap hari byk poop mksdnya susu x serap badan ke?

TapFluencer

Normal for penyusuan ibu. Dlm tempoh 2 minggu juga dia boleh tak berak. Selain urut ILU di perut, buat senaman kaki kayuh kat baby.

Ada org share 2minggu. Ada try letak minyak & urut2 dkt perut & tapak kaki?. Tp klu sis risau blh je jump doctor

bf bby max day dia x buang air besar 2 minggu , boleh urut perut baby ILU atau cycle movement

Normal. Cuma kalau baby dah tak aktif dan taknak menyusu. Boleh bawa jumpa doctor.

My baby tak poop for 2 weeks, normal for bf baby