Anak tak makan

hi.. anak saya 10 bulan bulan ni. kerisauan saya, anak saya menolak setiap kali diberi makan... terutama bubur nasi.. tetapi bila diberi CERELAC dia langsung buka mulut.. Bagaimana nak bagi anak makan bubur nasi balik.. padahal CERELAC hanya sekali dalambsehari sahaja diberi kadang kadang tidak diberi. TQ #firstbaby #mommybuntu #Nanya

10 Balas
Tulis jawapan

bby sy baru 8 bulan, rasenye da pelbagaikan jenis makanan da bg, ditolak pulak..jenuh fikir hari2 nk masak ape..sy just frozenkan nasi kosong je skrg ni,letak satu sudu kecil dlm plastik ziplock yg kecil skali,tu pun jrg sgt nk abis mkn..lauk sayur je la hari2 kne fikir nk masak mcmmanaπŸ˜… klu buah2 mmg laju nganga,..sy bg juga cerellac tp jrg la, kdg2 abis kdg2 x..buat pun x byk,2 sudu kecik je..haih la anak..menyusu je la kuat, kadang tu risau tkut lapar klu x makan..

Baca lagi

Buat bubur nasi mixlah dgn ayam, carrot, tomato, bayam & brocoli. Lps tue blend kasar2, kalau ada serbuk ikan bilis letak ckit..Blh tukar protein ke ikan salmon or ikan merah. Alhamdulillah anak saya buat mcm nie smpai sekrg dia mkn. Saya dr 6 bln x kenalkan dia mkn cerelac,smua saya masak sendiri. Sebab x nak letak garam or gula.

Baca lagi

10bulan dh boleh bg nasi lembik atau dilenyek. Cuba tukar tekstur nasi. selain tu kena kreatif pelbagaikn menu. Boleh cuba buat rice ball, egg roll, spaghetti. 10bulan tu mcm2 benda dh boleh mkn.

mgkn bubur awk xde rasa...cerelac ada rasa manis2 dia...dia da pandai pilih makanan yg ada rasa tu... bole buat bubur letak kentang ayam carrot...anak st suka kalau letak 3 3 tu dlu...

Jgn putus asa Puan, myb kesilapan disitu sbb dh bg Cerelac dr awal.. Skrg ni Puan bg bubur nasi tp pelbagaikan resepi so dh tak jemu dia mkn

bubur tu boleh campur labu ke bagi ada rasa manis. masukkan juga ikan @ ayam. kena ada sayur dan protin dia suka cerelac sebab manis.

Bubur nasi ade campur ape2 x? Kene tukar2 resepi biar anak xjemu.. Boleh blend ikan bilis untuk buat perasa dlm bubur dia..

10 bulan mcm2 da bole bagi.. Awak bole join group happy baby foods malaysia kat Facebook. Situ byk menu2 sedap utk baby.

VIP Member

Boleh cuba pelbagaikan resipi bubur nasi tu. Boleh tambah ikan bilis untuk bagi rasa tanpa perlu letak garam

Bagi rasa 10bln tu dh blh menganal byk rasa cb tgk resipi tuk baby mkn kat stu kn byk pelbagai resipi