14 Balas

Sama la dgn saya. Suka makan pedas. Saya paling suka makan cili padi putih tu tumis dgn bawang besar jer makan dg nasi panas. Tapi masa saya pregnt trpaksa korbankan diri dari makan makann yg pedas. Makan sikit saja asal merasa, tak apa. Sekarang anak saya dah 10 bulan. Baru saya makan pedas balik. Haha. Lama btul saya pantang.

Sama saya sis, takboleh kalau takpedas rasa mcm kurengggg je🤣 Saya still makan pedas tp yang light light je. Itu pun rasa panas terus mengeras perut.

VIP Member

Tak ada masalah, tapi mkn pedas ni mngundang sakit pedih ulu hati. Daripada tak kene baik hindar srbab kalau dah kena rasa sampai nak nafas pon susah

VIP Member

sy ada tnya nasihat dr,dr cakap ok je makan pedas..tapi kalau ada effect sakit perut ka apa,lebih baik makan sikit2 la..control..huhu

TapFluencer

Baby makan apa yang kita makan. Kesian kat baby kalau asyik makan pedas. Berkorban sikit demi baby ye, stop makan pedas. Hehe

Hari tu makan pedas trus gi klinik pkul 3 pg...kena gastrik..menggelupur rsee..better kurangkan..

VIP Member

Kurangkan sikit mkn pedas demi baby.. nanti dah keluar, back to normal routine hehe

Boleh je sis if sis xde mslh kesihatan yg berkaitan dgn usus. Tp berpada² ☺️

Jgn. Doc semalam beritahu saya jgn mkn pedas2 takut effect kat baby

Boleh sis kalau xde masalah pedih ulu hati

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan