βœ•

25 Balas

saya buasir juga... tapi bila meneran nk beranak tu habis trkeluar.. lps brsalin tu nk duduk xboleh,nk baring xboleh,nk brdiri xboleh.. sakit oooo... ingt sakit tmpt jahit.. rupa nya buasir trkeluarπŸ˜…bila doktor bg ubat surut bgkak,pastu rajin2 kan masuk dalam balik,elok je smpai skrg..

Sy kena buasir time pregnant 37weeks haritu. Time tu buasir dah stage 4. Pergi hospital, nak xnak kena buang jugak sebab takut akan jadi lagi teruk. Lagi-2 bila kita nak push nanti. Alhamdulillah, dapat bersalin normal & luka selepas buang buasir tu pn ok. Time tu sy bersalin 40weeks.

masa buasir awk kena buang tu doc bagi bius x? sy nak buang jga tapi takut laaπŸ˜†

hi sis, sy ada buasir. pengalaman p klinik doc suruh ambil tisu basahkan dekat air suam yg bcampur gula. kemudian letak tisu kat bontot dlm bberapa min. insha'Allah akan kecut, lagi satu kurangkan makan benda pedas. kes sy suka makan pedas. skrg da kurang sikit buasir sy dtg.

sy tgh alami.. teruk jgak la.. dh mcm2 ubat guna.. dhla gatal sgt.. bengkak pulak tu.. daging tu dh susah nk masuk dah.. last option harini sy letak gula putih. tiba2 rasa lega pulak.. cuba la sis letak gula.

ye gula biasa tu.. bancuh sesudu dgn air panas yg sikit pun boleh. pastu rendam kain gauze tu.. pastu tekapkan kat tempat daging tu..

my sis in law kna buasir mcm ni jugak time pregnant.. dia terpaksa czer, tp xda kaitan czer tu dgn buasir, more sbb lps byk jam contraction, laluan still xbukak.. so emergency czer terus.. n no, buasir tu xhilang lps bersalin..

kalau czer sbbkn benda lain sy mcm ok sikit. tpi kalau dsbkn oleh buasir, sy tk leh terima sis😭 sbb benda ni payah hilang kan. takut next2 time bila bersalin kene czer sbb benda ni. tu yg sy tkut tu. mind set sy haritu "kau ade buasir je, tknde option lain. wajib czer" sebaik laa mommies2 kt sini bgi kata2 positive.

sy pernah kene buasir time 1st trimester sbb sgt kerap muntah dan sakit pd bahagian atas perut, sy xde sembelit masa preggy dan sy bersalin normal, now ank dah 11 bln, dan sy masih ada buasir bila kita berak.

Saya ada 2 isi terkeluar.. first anak sulung 2022, skg dlm pantang keluar lg . Effect dia isi tu jd panjang la kalau mkn daging . Blh ja bersalin normal.. cuma nk berak tu dia mcm sakit sikit laa..

selalunya kalau bersalin vaginal, akan makin teruk kalau meneran kuat sangat. ada kawan haritu buasir time pregnant, dia buat sitz bath dengan epsom salt, elok katanya.

saya buasir pun dah lama. da siap buat colon semua dah. siap ikat siap sapu cream siap buang tetap ada balik. jadi saya teruskan je la hidup dengan buasir ni 🀣

semoga segalanya dipermudahkan sis. diberi kesihatan dan kemudahan yg baik untuk mama n baby. aamin aamin 🀍

buasir sy dh baikk.. huwaaa.. suami sy belikan 1 ubat ni nama minyak clenz 99 kat tiktok.. gatal pun hilang.. leganyalah.. 😭😭😭😭

Soalan popular

Artikel Berkaitan