27 Balas

Macam sya, sya xde la kena paksa tp sya akan amik lepas deliver. Aritu sya dpt appt booster, saya p jela. Tapi bila smpai ppv, staff situ xgalakkan sya amik sbb kandungan atas pd 24 mggu (wkt tu 26 minggu dh). Tapi sblm balik tu, saya ada consult dengan Dr btugas yg ada kt situ. Dr tu kata klu xnk amik dulu pon xpe booster tu, tp apa2 pon Dr yg btugas di ppv tu kata of nk kepastian lg tny la Dr. Ob/Gyn yg kita jmpa tiap2 bulan tu. Macam kes saya, Dr saya kata amik booster after deliver baby since sya dh ada dos 1 & 2.

Insyallah xde pe, lagi bahaya kalau ibu kene covid x pasal kene angkut .. tu pengalaman sy 3 kinggu lepas , Alhamdullilah sy dah booster pada kandungan 16 minggu, tawakkal setelah 7 tahun menanti.. ibu kalau x booster kwe covid bahaya, dan lmbat pulih.. Alhamdullilah sy hanya sehari demm dn kembali pulih esoknya.. mana yg x bootee besar kemungkinan kene lebih cucuk cair darah, sy 29 week time tu 16 suntikan cair darah kene buat dirumah 😬

Doktor dan nurse incharge saya tu tak ada pula paksa. Mereka kata, once you ready you can go get this booster. If not just delay it until you give birth. Alhamdulillah, saya dah ambil booster masa kandungan 16 minggu. Simptom selepas hanya demam biasa & lenguh2 dekat lengan yang dicucuk. Apapun kena sentiasa befikiran positif sis.

Saya takde la kena paksa tapi dah ambil masa 16w. Alhamdulillah semua okay. Dah 3 kali scan lepas booster, baby okay takde apa masalah. Sihat aktif lagi ni Saya siap dah ambil vaccine influenza lagi lepas tu. Takut kalau kena covid 😣 dulu dah pernah kena sekali before pregnant. Seksa rasa. Kalau kena time pregnant ni saya tak dpt bayangkan camne

Saya ambik booster semasa kandungan 17 minggu alhamdulillah takde effect pape baby pun okay cuma sakit kat tempat cucuk saja. Bagi saya itu ikhtiar untuk jauhkan diri dari penyakit. Saya fikir kalau saya kena covid category teruk nanti lagi effect pada baby. So saya lagi takut kena covid dari cucuk booster 😅

Saya lepas cucuk booster jantung baby terus laju.. Kk refer kan sy ke hosp serdang. Skrg dah discharge, tapi lepasni kena follow up lagi. Mungkin ikut body masing², sebelum ni sy tak pernah ada masalah hb, gdm, jantung atau apa². Skrg 33 minggu. Take care mommy, semoga dipermudahkan

sy cucuk booster masa 24w, doktor pakar saran cucuk sbb kes makin tinggi dan berisiko utk ibu hamil yg ada penyakit kencing manis mcm sy ni. Alhamdulillah, sy dan kandungan 27w ok lagi skrg ni.. baby sihat dan makin aktif.. semoga ibu2 semua dilindungi Allah selalu.. Amiin 🤲🏼

saya da booster time miss period.. rupanya mngandung.. kira2 dalam 4w+.. seminggu lepas booster baru tdetik nak buat upt.. clear double line.. Syukur kesan booster hanya lenguh2 tangan dalam 2 hari gitu.. Alhamdulillah sekarang da 13w.. Allah jua maha memelihara..

PM bru je umum kelmarin kta bakal move on ke fasa peralihan endemik mulai bulan april.. boleh je ke mana2 x kira status vaksinasi or at least ada 1dose vaksin.. 😁 tp sya tetap akn ambik booster slps bersalin nnt.. skg mmg tangguh dlu, 36w2d.

I pun da ambil booster masa 8w lagi. Skrg da 24w. Gerakan bby OK. Aktif juga. Doktor ada juga ckp lbih bgus ambil booster. Klu xambil nnti % kena covid tggi. Akan bhya gandungan. Doktor xada pksa ambil booster pun. Lagipun kena tgk antibody masing2 juga.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan