6 Balas

utk rwt gatal tu, doc bg ubt insert kat v. selain tu, kna kurgkn minum manis, byk kan air putih, kerap tukar panty/liner supaya sntiasa kering, bersihkan v tu slalu dgn air. sy pun ada gbs+ gak, doc kat kk ckp kne antibiotik ms deliver. bila g gynae swasta, doc bg ubt antibiotik awal2 utk 5hari.. gynae swasta sgt ambik berat klo ada gbs+. gynae kata gbs boleh bw maut utk baby, tp doc kat kk pulak ckp jangkitan kat baby jarg berlaku

oo yeke? boleh tau x, baby sis kne warded lama x? kne stdby set bju baby utk brp hari?

VIP Member

Memang doctor dah sahkan positive gbs atau self diagnosed? Sebab saya dua2 pregnancy pon ada keputihan jenis gatal merenyam tu tapi bukan gbs, dia sejenis kulat. Awak beli ubat masuk bawah dekat pharmacy. Ubat tu bagus, lepas masukkan je, esoknya hilang dah gatal. Cuma yang 2nd pregnancy ni saya kena guna 2 biji sebab kalau 1 tak berkesan. First pregnancy dulu masukkan 1 je terus elok dah

tu lah,once dah garu memang sedap, time nk buang air kecil menangis pedih😆benci bila gatal tu datang,

Sy GBS carrier, sy guna ubat juga tapi dtg balik. Mmg gatal, sy kerap bersihkan kluarkan kepingan putih (2 ari sekali utk diri saya) dan mmg elakkan kalau bertukar menjadi kuning atau hijau, tahap tukar warna bahaya pd kandungan. Ms mengandung mmg keputihan jd teruk disbbkan hormon. Kena pastikan V tetap bersih dan kering.

kan,saya sehari berpuluh kali masuk bilik air,asal gatal sikit saya cuci ngn air panas suam..korek bg bersih kat dalam..terseksa rasa gatal tu huhuhu

Cer banyakkan makan plain yogurt, kurangkan yg manis2 banyakkan minum air masak. At least kita usaha kan even ada gbs 😁

beli sendiri kat farmasi ke ? nak cakap macam mna ?

cuba consult dgn doktor

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan