Supplement untuk ibu mengandung

Ada yg macam saya tak, makan zincofer yg kk bagi mesti perut rasa angin dan pening2. Boleh ibu2 suggest selain zincofer, ubat apa yg sesuai dan bagus. Atau ibu2 boleh share supplement yg bagus utk ibu mengandung consume. Nak belii ๐Ÿ˜„ #pleasehelp #firstmom

Supplement untuk ibu mengandungGIF
11 Balas
Tulis jawapan

saya dri awal makan obimin plus. allhamdulillah hb cantik. pernah juga makan zincofer sbb nk amik yg klinik kan free ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ tpi skrg mkn obimin plus balik. cumanya harga keras sikit la. boleh cri dekat shoppe jugak cuma pastikan tu betul2 shoppe farmasi ya.

VIP Member

Zincofer dgn sy mmg tak boleh kawan ๐Ÿฅฒ sekali makan mmg berangin perut, dada jd sesak. Pening kepala, 1 hari mual2. Kali kedua makan, berak2 & mual 1 hari mmg nak buat kerja/bercakap pun takde mood. Sy tukar iberet beli kat farmasi.

Sis boleh try obimin pulak ambik kat kk, kalau tak ngam jugak try ganilia (farmasi/klinik swasta)๐Ÿ˜Š zincofer mmg side effect teruk sikit sbb zinc dia tinggi..

2y ago

Oh yeke,patut la lain mcm effect dia.

Cuba tukar ke iberet. Sy mkn zincofer, seharian pening kepala. Tukar ke iberet, Alhamdulillah serasi.

2y ago

sy pun serasi iberet..

Sis boleh inform nurse/doktor kk yang sis tak ok makan zincofer. Nanti akan ditukar ubat lain.

2y ago

Oh iyea ke ? Sbb sy dia tukarkan ke obimin. Kalau mcm tu terpaksa beli sendiri dkt luar lah. Penting ubat tu. Atau pon tukar waktu mkn ubat. Makan sebelum tidur dan mkn dengan air masam masam. Mcm sy mkn dgn air pati delima gulsan.

saya consumed maltofer beli di farmasi...ada perisa coklat,, tekak x loya n sedap๐Ÿฅฐ

2y ago

sama..kemam saja blh telan..hihi

VIP Member

mcm sy dlu xsesuai zincofer doc tuka ke iberet.. alhamdulillah lepas tu ok

2y ago

most welcome ๐Ÿ˜‰โœŒ๐Ÿป

Sy makan obimin pluz. So far okay bau dia pon sedap

saya makan vitamin maltofer.. alhamdulillah hb pun cantik

2y ago

klau hb cntek msih bley consume maltofer tk ek ? sbb sy preg 16week dpt obimin mmg tk ngam seharian sakit kepala & loya ..

VIP Member

Iberet the best so far without side effects