Due 04/11/2023

Ada yang dah bersalin or dah ada tanda2 nak bersalin?? Kita still menunggu & sesi pujuk memujuk anak lagi untuk keluar😂Takut pulak sebab dah nak dekat due tp anak still suka duduk dalam perut🥰#firstmom

16 Balas
Tulis jawapan

saya 4.11 . 17.10 dgn 21.10 g spital sbb ingatkan nk branak dah . tatau mcm mna rasa contraction . org ckp sakit kt ari2 . kita pon pegi la . skli false cntrction . haha y kali kedua . ingatkan ketuban rupanya keputihan y kluo . tp bukaan 1cm 2 kali pegi pon still 1 cm . ni kalau x gb lg 5.11 kena admit . haih ya Allah . harap2 xperlu la smpai admit mcm tu . harap2 babh nak la kluo dengan selambernyeee . 💕 moga kita semua dipermudahkan urusan bersalin . aamiinn

Baca lagi

Sy bby ke tiga pn lambat keluar.. org kata kalau da beranak byk kali lg cepat keluar.. expect kluar awal mcm ank no 2.. 37w.. ni da 38w pn x de apa tanda lagi😩 x tahan da rasa sb sakit pinggng sgt2.. tdo mlm x lena.. pastu mencucuk2 ke bhgian bwh.. risau bby besar sb sblm ni deliver both bby 2.8kg je.. bdan sy jnis kcik.. kalau bby besar tkot kna czer😭

Baca lagi

Tanda²🤔Malam sblom saya bersalin.. ada keluar lendir² mcm keputihan bnyk.. esoknya subuh saya dh start rsa contraction kerap.. Due date 24hb tapi baby nak keluar awal 13.10🤭 Awak get ready jelaa dh nk dekt.. dont worry.. bnykkn zikir..selawat.. bnykkn doa prmudhkn bersalin dngn semudh²nya.. Sy pon new mom

Baca lagi
6mo ago

cintraction tu mcm mna . sy ni kelieu tahap dewa dah . g spital false cntrction . 2 kli g . 1cm je bukaann . dh 2 mggu mnunggu xda rasa apa pon .

saya 3/11 pon masih tkde tanda.. kena warded 29/10 untuk induce kalau tkde tanda jugak.. doc tknak kandungan lebih 39w tambah bby besar.. doa2 laa keluar tanda sebelum serahdiri nanti.. 😑

6mo ago

wah ahad ni ke . moga dipermudahkan sis 💕

Saya pun masih belom deliver . due 3/11 . Masih seronok lagi baby dalam perot . Dah exersice macam2 dah 😂 . Tapi asyik kene false contraction je . belom contraction asli

sy due 5/11 pun belum ada tanda2 lagi.. bru hari ni ada sikit rasa perut kerap mengeras.. yg tu panggil contraction palsu ke? ni 1st time belum ada pengalaman lagi😅

6/11 . masih tenang d posisi. cuma kerap kena braxton Hicks je. kejap sakit kejap hilang. xsbr nk deliver jgk ni. sakit badan nk tdo malam xslesa betul.

saya sis, sama edd baby kita 04/11 🤰🏼. Insha Allah tak overdue harapnya. moga dipermudah dan dilancarkan urusan bersalin ibu2 sekalian 🥰

sy 5.11 blm bersalin lg. samalah puas pujuk, exercise masih takde tanda. kalau x bersalin jgak sblm due , 4.11 da kne admit.

6mo ago

39weeks

Semoga dipermudahkan urusan bersalin sis. Saya 37 weeks dahhhh berdoa moga Allah mudahkan urusan ❤️