10 Balas

Sama dgn sy ngandung yg skg ni mmg dugaan betul nampak nasi je kembang tekak. Minum air masak pun keluar blk 😮‍💨 sy mkn apa yg sy betul2 nak mkn sbb InshaAllah xkua semula😅 tp mmg akan keluar semula. Sabo yola. Sy paksa je sbb awal2 mmg bb nak membesar kita terpaksa berkorban. Tp ada juga smpai 1 tahap sy mcm smpai xnak mkn kesian pula pd bb yelah sbb penat muntah sakit tekak semua. Sy cuma mohon pd Allah, ya Allah kuatkanlah aku. Tu je sy mampu. Alahan 5bln baru hilang🥲 alhamdulillah skg dh boleh mkn tp sy lebih kepada noodles n yg manis2 sy cover dgn kurma sbb sy gdm. Byk craving yg manis2 tp kena sabar😅

sy dlu pregnant alahan truk, mkn apa sja smua muntah. msa tu 1 bnda ja bole mkn. cereals (time tu berselera dgn honey gold conflakes) tu, cmpur dgn susu full cream & buah kering mcm kurma( sy carik2),kismis, berries kering.all in one dlm satu mangkuk🤗 tu je la ratah pgi ptg siang mlm utk dptkn tenaga🥲🤭 nsib x sangkut kncing manis😂

Try mee hoon sup atau asam laksa( sbb msam2). Sy dlu preggy xleh masuk nasi masa 1st trimester. Tapi pasta apa laju. Nasi Arab leh telan plak. 'pelik.' nasi lauk Melayu xnk tekak ni. Try isi perut ngn roti Bakar ke.. Jgn bagi perut kosong. Lao x nnt makin mudah muntahnya.

Cuba cuba makan yg lain sis smpi dpt jumpa yg boleh buka selera sy hari tu waktu 1st tri smpi awal tri 2 pun banyak x lalu makan cuba cuba mee goreng ok 🤣

saya dulu , banyak makan kuih ii .. sebab makan nasi memang terus muntahh

buah²/biskut cicah milo,y pnting perut jgn kosong

Kalau saya, sya try makan soto, sama buah-buahan.

bubur pun boleh sis..tak pun susu

thank u sis .

Makan buah sis

makan roti

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan