TIPS CEPATKAN BUKAAN . Sekarang 39MINGGU

ada tips cepatkan bukaan ? saya dah 1cm tapi dh seminggu lebih dari bukaan tu . setiap kali saya call suami saya waktu dia bekrja , suami saya akan jawab macam ni β€œ Ha dah nak bersalin ke , kejap saya balik β€œ kesian dia nak sangat jumpa anak dia πŸ˜‚ so ada yang bole bagi tips ? ni anak first saya πŸ˜†

2 Balas
Tulis jawapan

sy sepatut due 7/1.. tapi 29/12 sy dah bersalin. lagi tgh sarat lagi sy xduduk umah masih jalan sana sini πŸ˜‚sebenarnya sehari sebelum 28/12 tu sy sempat berjalan pegi zoo bersama suami. hehe sy redeem birthday free masuk sbab birthday sy 25/12 🀭 dalam zoo ada 4jam sy jalan dan balik tu contraction sy makin kerap tiap 10-15minit. esoknya baru pegi PAC sbb sy fikir tiada tanda bersalin lain dan pagi tu ada tanda turun darah menitik dilantai. bila doc check katanya masih bukaan xsampai 2cm dan doc kata balik padahal masa tu contraction sy tgh berlaku dan sy dah cerita soal ada tanda darah. tapi sy ditahan sbab jantung baby drop 😒 rupanya kemungkinan baby dah lemas dgn najis 😣 jadi sy terus kena emergency ceaser. dan sama geng la bulan birthday dgn baby πŸ₯° pasni bole sesama redeem birthday masuk zoo free lagi πŸ€—

Baca lagi

jalan2. pi la window shopping, kat rumah buat light exercise