βœ•

25 Balas

Saya tak ada macam orang lain, muntah2 semua.. pening2 pun takde.. cuma selera makan je saya kurang.. berat pun susut turun.. pastu banyak tidur. Macam letih.. berjalan pun cepat penat. Sebelum ni saya seorang yang aktif ambik pelbagai tempahan kek kuih apa semua. Husb nak makan apa laju buat. Sebelum tahu pregnant tu badan jadi lemah sangat. Rasa penat tak pernah betul rasa macam tu.. rupanya ada isi. Sekarang husb suruh stop buat apa kerja. Banyakkan rehat.. sekarang saya 17week alhamdulillah, masih takde apa alahan. Selera makan pun dah baik. Dah mula boleh makan macam2..

Depend. Mcm sy sh 11week tiada alahan buat masa ni just kerap membuang air and mudah letih shja+kuat tidur. Bab makan pula sy dan suami kuat makan sampai awal2 ni berat badan naik 12kgπŸ˜‚ Sblm ni nk naik berat badan pun susah dari 38kg skrg bru 11week dah naik 51kgπŸ˜‚

Sye pon upt positif. . Tapi awalnyea sblom test urin. . Payudara menegang. . Mula mual mual. . Pastu kjea sikit nak pitam. . Tapi lepas 2-3 hari Alhamdulillah smua tu dah tdea. . Cuma payu dara still sakit sikit bila sentuh heee. .

sy takde alahan takde mabuk muntah semua takde..makan macam naga je selera..semua nak..kesian tgk org lain muka merah padam tahan muntah masa minum air gula..sy pulak minum abis sbb lapa sharian puasa..

Anak first n second xde alahan langsung. Siap boleh bersukan.. Lompat2.. Berlari.. Hehe.. Yg ke 3 baru la uwek uwek.. Rezeki anak lain2..

Sye klu mngndung bby boy xde alhan,sume.bnde bleh mkn... Cme bdn rse cpt ltih n kuat tdur...😁😁

Untung yg xda alahan sis..sy lps buat urine test pas tu tgok positif mlm tu terus start muntah2πŸ˜‚

Saya dah selamat bersalin. Alhamdulillah. Tkda alahan tp husband yg teruk demam dan mengidam 🀭

Ramai yg xde alahan.. Sy nk masuk 3 org anak.. Semua xde alahan.. Alhamdulilah syukur sgt..

Saya 1st trimester ni tiada alahan, makan pun sangat berselera. Cuma sentiasa penat saja.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan