6 Balas

Saya every trimester asyik keluar darah kalau jalan jauh atau berdiri lama mesti keluar spotting, saya fikir mungkin sbb kerja sy yg byk guna fizikal dan travel tu asyik keluar darah. Then sy benti kerja.. Masa awal pendarahan dlm 1m kandungan pergi klinik swasta dpt ubat kuat rahim. bila follow check up kk dah dua kali kene seluk Dr nk tengok punca pendarahan dan ambil sample semua normal..pernah try error masuk ubat jangkitan kuman. kencing alhamdulillah tak kotor sbb sy jaga air 2-3 liter sehari. tp tulah mudah bleeding... Masa anak dara sy asyik kerja guna fizikal yg kuat sbb bidang pertanian. Bila pregnant baru fhm rapuhnya tubuh wanita. Now sy just buat kerja surirumah ja. kandungan nk masuk 33w moga selamat bersalin normal hendaknya.

saya test positive masa 4 minggu. trus pegi klinik sbb demam dan batuk teruk. doctor bgi paracetamol je. lpastu bgi appointment buka buku pink. nurse suruh dtg kalau dh sembuh demam.genap 5 minggu kluar lendir berdarah. mmg trus menangis sbb ada sejarah. 🥹. sya terus bed rest 1 hari. tp lpas tu xda kluar darah lagi. klua sekli tu je. 6w4d berani kan diri gi buat buku pink . doctor scan alhamdulillah bby & heartbeat dh nmpk.

dh cuba pergi klinik ke sis?

Sy kluar juga lendir berdarah. Doc tanya time kencing baru keluar ke or dia kluar dari rahim? Sbb doc nak pastikan. Sy ckp tiap kali kencing je kluar. Dekat pad okay takde darah ape pun. So doc bgtau sy mungkin kne kencing kotor. Dh dpt ubat serbuk kne bancuh dgn air minum.. sy minum air kosong banyak everyday tp still kne kencing kotor 😅

nope. kena pi klinik or hospital. selalu lendir berdarah ni bila nak bersalin je 😅 tapi mmg dah confirm pregnant ke?

Ok baik.. sy cbe pi check.. Harini pulak kluar spotting coklat.. Doakan bby sy kuat ye..

Ni sy test masa lewat sehari priod.. dah sminggu bru ade kluar lendir berdarah sikit..

Kena cek jugak sy pun mcm tu . Takut rahim tak kuat . Tp cek baby oke alhamdulillah

Ikut atas klinik tu jugak klau pndai scan boleh nmpak . Sy hari tu nmpak kantung ja . Klau cek dari bawah mgkin nmpak jelas .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan