BABY DI NICU

Hi ada tak mommy yang pernah ada pengalaman baby duduk dlm NICU? Baby saya masih duduk dlm NICU sejak 26/3/24 disebabkan masa dkt LR haritu saya demam. So dr asingkan baby dgn saya sampai ke harini. Dr just pasangkan wire je dekat kaki dgn letak something mcm sticker dkt dada, untuk detect tahap jantung dia. Sebab jantung baby saya kejap okay, kejap tinggi sikit (Bukan tahap serius). Mcamana ya mommy semua handle perasaan bila berjauhan dgn baby lagi2 bila anak first ni? Dan berapa lama ye selalunya baby duduk NICU? šŸ˜¢ Tiap hari menanti call dari NICU berharap baby boleh discharge dgn segera. Terasaa rinduuu yang tersangat sangat rindu ya allah šŸ„² Saya perlukan sokongan dari mommy semua šŸ„¹#firstmom

4 Balas
Tulis jawapan

Hye mom Saya ada pengalaman anak duduk nicu 2mingguā€¦ Start lepas bersalin terus ke nicuā€¦ Hari2 ulang alik tengok baby di nicuā€¦ Hari2 pam susu hantar ke nicuā€¦ Baby minum susu ikut tiubā€¦ Masa mula2 saya balik rumah dari wad memang sedih tengok baju n barang2 babyā€¦ sedih sebab baby belum pakai lagiā€¦ Nangis sorang2 rindukan babyā€¦ Tapi saya ingt n ikut pesanan doctorā€¦ Untuk sentiasa pk positiveā€¦ Sementara baby diwad saya kena ambik masa untuk rehatkan badan kuatkan badan, jaga badan, makan elok, bertungku, rehat n tidur cukup2ā€¦ Doctor cakap baby di tempat yang selamat, dijaga dengan baik untuk betul2 sihat n pulih, baru boleh balikā€¦ So saya gunakan 2 minggu tu sebaik mungkinā€¦ Saya bertungku, rehat secukupnya, Setup2 tempat baby kemas2 cantik2ā€¦ Masa baby dah keluar memang saya dah ready, luka jahitan makin pulih, ada energyā€¦ Yang penting pk positive, happy2 senyum2, insyaAllh susu makin banyak, kita makin sihatā€¦.

Baca lagi

ank sy yg first pn prnah masuk nicu. Masa tu lagi covid, and ank sy kena covid stage 5 and dlm masa yg sama sy pun kena tp stage 1. Sy trpksa brpisah sma ank msa tu, dia kena hntr ke likas untk rwatan lnjut, smntara sy brkuarantin d pusat kuarantin Beaufort, spnjg tmpoh kuarantin tu, mcm mau give up sja sy, sbb sy risau dgn keadaan ank, sy tda dpt pluk dia, tida dpt kasi susu, hnya mampu mnunggu call dri doctor sna sja, untk bgi tahu keadaan anak dri semasa ke semasa. Syukur juga lah, masa d pusat kuarantin ,sy d kelilingi sma orgĀ² yg baik, dorg bgi smngat, and tolongĀ² sy msa tu, mau sebulan juga anak sy d nicu masa tu. melawat pun tidak bole. and atlast baby sy kena discharge juga. Syukur pada Tuhan, sihat juga dia skrg. ā™„ Sy doakn ank sis pun cepat discharge dri Nicu dan sihat ā™„ Be strong mommy, klau bkn mommy. siapa lg yg bole hadap smua ni kn? kuat kn hati ya sis, bnykkn berdoa.

Baca lagi

yg sy buat, pam susu tiap 2jam, mlm pun sama bangun mlm utk pam.. awal2 susu segan2 je keluar tp tetap sy kumpulkan dlm bekas kecik bertutup tu saiz 1oz. tak penuh pun tp kumpulkan jgk.. kan susu ibu ada antibodies yg baby perlu, sy doa ya Allah moga dengan kuasaMu izinkan susu ni jd pengubat anakku.. aku rindu ya Allah.. kuatkan anakku sihatkan dia

Baca lagi

ank sy admit nicu sbb suspect jngkitan kuman dlm paru2. tp sy melawat bby mcm biasa..alhamdulillah dktr benarkan. lepas lah rindu sikit walaupun xdpt nk peluk. then bila bby dh sihat sikit sy mula htr susu bdn smpai bby turun wad biasa. turun wad biasa (nursery) sy room in dgn bby.