91 Balas

sye 37w 3d tengah mengharapkn baby kluar awal sb esok jmpe pakar o&g msalah gdm on ubat. risau on insulin rela bsalin awal dr on insulin. doa baby saya bernama anis safurah baby keluar awal pda tgh malam ni. hrp ad gesa subuh esok. xsbar nk tgok baby

I gave birth to my baby girl when i was 37 weeks and 2 days via emergency czer because of fetal distress. Thank goodness all went well. My baby girl is 2 months old now 🥰

Hi there sis ☺️ i haven't log into my account, so sorry for the late reply. Well, i was warded because my baby wasn't moving around much at that time. Usually i'll get around 4-5 movements around noon but that day it was hardly 2/3 movements. I went with my gut and got myself checked into the hospital. Her head was already down engaged at that time btw 😆 (and yes, i was shocked knowing that too).. It wasn't until the day after i was warded when they found out that my baby was in distress during the ecg check.. I was rushed into the OT for emergency czer.. Thank goodness all went well both baby and i were safe ☺️

VIP Member

saya skrng 37 weeks 6 days ..rasa mengeras ja 2,3 hari ni..mintak² semua dipermudhkan..risau,takut semua ad..walaupon ni anak no 2🤣😅🤷🏻‍♀️yang anak pertma .alhmdulilah mudah ja .pi hospitl pukul 6.00 pagi kol 12tghri dh selamat salin🥺

saya pon prut asik mengeras je 37minggu5hari dah..belom bersalin lagi, prangnancy anak no 2 jugk.doa kan saya sis..

sy nk tnye ada x ibu2 37week minum minyak kelapa dara... sy risau nk minum sbb tkot bersalin pulak kt rumah nnt...ada yg ckp minum time sakit contraction n ada yg ckp minum time 6bulan keatas... minta pencerahan dari ibu disini boleh

sy amalkan dari trimester kedua.. ok je .. lg awl lg bgus

anak first bersalin 37w + 3days sbb pecah air ketuban.. terus pergi hspital, tk ada sakit lgsg & tk ada bukaan lgsg.. tp sbb ctg baby tk cantik terus kena induce untuk bersalin.. alhamdulillah bersalin normal even doc dah prepare untuk ceaser..

klau perut rasa mengeras je..normal ka..lgi satu rasa nak terkencing je ..xsmpai 5 minit..37week 2days

Normal sis sy dah 37week 6days kerap kencing n perut mengeras.

saya skrg bru 37 minggu..esok jumpa pakar..sbb scan bby dh 41 minggu..sy xde gdm tpi jnis ank bsr ii..sbb ank sulung dulu 4.15kg normal..doakan urusan sy dipermudahkan esk..last scan bby 3.8-3.9kg...

Alhamdulillah saya sis.. keluar tanda macam period.. ingatkan sakit perut sebab angin.. teruskan je buat kerja umah.. dah magrb baru pergi hospital rupanya dah 4cm.. alhamdulillah pukul 2.53pagi bersalin dah😊

apa tanda bersalin anak kedua? sama kr dgn ank y pertama.? ank prtama tepat 38w, tp dah keluar darah masa 37w6d, hari ni tepat 37w6d, belum ada tanda nk bersalin, mang cam tu ke? berbeza dgn y pertama.??

VIP Member

ank first dulu sy bslin 37weeks4day czer berat 2.06kg,ank ke dua 37weeka6day 2.86kg czer alhamdulillah semuanye sihat,4hari di hospital ... skrg tngh pregnant no 3 dah ada tanda2 harap dipermudahkan semuanya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan