6 Balas

kalau lepas gugur tak period dah 3 bulan , sis boleh ke klinik check kot rasanya . takut perubahan hormon . nak pregnant mmg kena period n tahu waktu subur . saya pernah gugur jugak darah nifas keluar 2 minggu gap seminggu lepastu seminggu lg dah period n next nya period teratur . 3x period saya pregnant semula . sebab saya tanya doc kalau lepas gugur bila boleh pregnant semula , doc suggest paling cepat 3x period . so saya follow . tp sebelum rancang nk pregnant tu saya g klinik dulu scan rahim nak tngok okay tak

sy pnh gugur.Priod ok sblm tu tp lps gugur dtg 2bln skali..igtkan sekejap je tp rupanya 2bln sekali period slama setahhn lebih..sy silap..ptutnya pgi check lebih awal...sy biar je sbb igt 'nanti akan okay'...,lps setahun lebih tu baru pergi check rupanya sy pcos... then buat perubahan lifestytle sikit dgn izin Allah sy pregnant after 2 years...kalau awak gugur, ada je ramai yg berjaya hamil smula walaupun xperiod lg...tp kan, sebaiknya awak check la sbb dh 3bln kan

TapFluencer

Perubahan hormone rasanya sis. Better g check consult doctor. Saya sblum pregnant mmg period 2 bulan skali. Lepas gugur pun sama 2 bulan skali period. And pregnant lagi skrng.

lps gugur hri tu penah peg scan kt klinik x?

Sis better pi clinic check hormone ya

perubahan hormon

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan