7 Balas

Ada,saya,nipple tenggelam dah try tarik kluar,dh pump tp time tu je bila nak sua kt mulut baby trus blik pd asal x sempat baby hisap,susu ada setitik dua titik je nurse ckp terus je susukn dgn kerap wlupn sikit nti akan banyak juga tp baby lama kat nicu mungkin dh menyusu guna botol jd dia tak nk hisap susu badan,paksa pun tak nak,jd sy bagi je susu fm,skrg ni dah 46 hari sy masih pump untuk elakkan susu kering terus mana tau baby nak hisap tiba2,tp still susu tak byk kira2 10 titik je,mungkin ank pertama ni jd sy pun takde ilmu sangat,stress memang dr awal smpi skrg fikir nk banykkn susu nk pksa baby lg,nk dengar org berckp lg kna hadap nurse yg bising sbb x bg susu badan

sama dgn masalah sy, bukan rata je, masuk terus ke dalam, boleh pergi ke pakar penyusuan, minta tolong nurse yg puan jumpa di kk. kalau diorg tak dpt membantu, puan pergi ke pakar laktasi swasta, inshaAllah sy doakan puan dpt susukan anak puan. masa sy dulu tak mampu pergi sbb tak da duit. jadi anak minum susu formula je, nnt anak ke 2, inshaAllah sy akan pergi ke pakar laktasi kalau tak mampu susukan anak. org tak faham masalah kita akan kata mcm2 puan, jadi saya sarankan puan terus jumpa pakar ya. moga dipermudahkan urusan puan.

Terima kasih ya

mean nipple rata atau tenggelam ya? untuk nipple rata atau tenggelam boleh guna nipple puller atau pon shringe utk timbulkan nipple awak.. satu lagi kaedah boleh guna teknik sandwich semasa menyusu kan baby awak.. sekarang ni ramai pakar laktasi yg share ilmu free.. awak hanya perlu search ja.. dekat semua sosial media.. boleh tengok tiktok peer counselor lactation ni.. https://vt.tiktok.com/ZSRXVUCjq/

ni yg sy cakap pasal nipple puller tadi https://vt.tiktok.com/ZSRXVULtL/

dulu misi dkt hospital tarik pakai syringe yg da potong depan sbb puting leper..sis pergi kk,mintak tolong nurse penyusuan tengokkan..kdg2 ade jugak klinik swasta yg doctornya bf friendly..

mungkin sis ade masalah puting rata/ tenggelam .sis cuba google cara nk tarik puting gune syringe..saya pun ade masalah yg sama..nurse cadang suruh tarik puting gune syringe.

dah cuba susukan ke? baby bukan minum susu dekat puting, tapi dekat kwsn aerola.

Ada buat stimulation? Marmet or urut?

Dh cuba nipple puller / nipple shield?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan