11 Balas

sebaiknya refer paed, pakar kanak kanak. skrg ni payah, sebab dah ramai sgt sharing bagi anak makan awal, anak 2-3bulan pun dah bagi makan. sebab tu boleh timbul pelbagai persoalan. guideline yang saya tahu masih sama, takde perubahan. umur yang sesuai adalah pada umur 6bulan @ 180 hari.

oke..phm..tq

Anak saya start 5m15d atas arahan paed. Dia lahir 36w 3kg, time disuruh mkn tu belum pandai meniarap, merangkak or duduk. 5m 8kg, berat teramat cantik thats why kena mkn takut depends on bfm tak cukup

Anak sis tiap bulan jumpa doctor kt kk kan? Doctor yg inject anak tuu, boleh tanya doctor tu. Anak saya yg ni no 2 tiap bulan check up & vax swasta sis, mmg ada paed yg monitor dia dari lahir. Tp kt kk pun sis boleh refer doctor yg check anak sebab perkembangan dia semua direkod dlm buku baby so even doctor bertukar pun dia boleh refer buku baby.

Ank sya fully bf dan Alhamdulillah berat badan mmg cun, umo setahun baru saya bg makan, sblm2 tu anak mmg taknak makan mgkin sbb ank dah kenyang susu badan. Dah cek doktor pakar, doktor pun ok je

okay faham. mashaAllah bestnya kan ikut pace anak sendiri. kurang stress kat situ. thank you sis kongsi pengalaman ❣️ moga sis & anak2 sihat selalu 🤲🏻

dah boleh duduk minimal@tanpa support? dah pandai kawal tegak kepala tak goyang2? dah pandai ambil objek bwk ke mulut? dah tunjuk interest kat makanan org?

dah umur 180 hari?

Garis panduan utk bagi bayi makan adalah pada umur 6 bln. utk 5 bulan sebaiknya boleh tanya lebih lanjut kepada pakar. tanya dahulu pakar baru buat ya.

awak kene jumpa dan tanya doktor. takut usus baby tak sedia/ belum matang terima makanan (lain bayi lain la keadaannya). jadi sila jumpa doktor

ada. yg dah 7 bulan belum makan pun ada. lain budak lain, benda ni milestone juga. tengok signs of readiness to eat dia.

ada tp dgn arahan dktr. klu takde, jgn memandai...tgu 6 bulan

Sy start bg ank sy mkn 5bln 2mggu tu pun takut2 nk bg😅

sya bgi awai sikit dalam 3hari nk masuk 6bulan😆

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan