14 Balas

Kejadian mcm sye jgk keluar sporting on off start 6week pegi scan hanya ada kantung je then dktr bg ubt duphaston tp sporting on off kjp kuar brownish,kjp kuar lighted red,ps tu de kuar drh ketul sikit2,ps tu pikir postive je la mgkin penempelan berlaku tp Allah lebih menyayangi nya smlm genap 2minggu lingkungan 8week 3hari terus kuar kantung awal pagi tu sakit perut jgn ckp la memulas2..ptt repeat scan hari yg sama tp xde rezeki..insyaAllah ada rezeki sye tuk pregnant lg..

Kalau doktor suruh masukkan ubat dlm miss v jangan masukkan ye. Sy ade pengalaman. Spotting coklat2 je.. Doktor cakap sy keputihan kuat. Dia bg ubat suruh masukkan dlm miss v. Lepas masukkan tu esoknya abis jatuh 😢sedih sgat2.. Hmm sama jugak dlm 5weeks mcm tu.. Setengah org maybe tahan. Setengah org tak juge.. Sbb ubat tu panas. Dan kandungan masih baru.. Alhmdulillah sy preg ant skrg 4weeks..skrg ni lebih berhati2 je..😊

Saya pun sama juga macam sis, kandungan dah masuk 6weeks, doct ada bagi ubat tu.. Alhamdulillah ok je.. Cuma Sekarang still keluar lagi. Kadang2 warna coklat. Kadang2 warna pink2

Saya sis spotting dlm 7-8 hari msa 2 dlm 7/8w darah yg kluar mcm darah period hujang2 tp colour fresh blood.. Sy cpt2 g klinik jmp doktor alhamdulillah spotting sbb bru nk menempel kat dinding rahim. Sis better g klinik cek dulu sbb lain org lain simptom dia..

Terus ke hospital sis,saya walaupn mkn dupaston,tetap kandungan xdpt bertahan 2mggu ada spotting.. Mlm sblm ke hospital sakit perut memulas.. Teramat.. Terus kluar darah mcm hati ayam..

Saya skrg preg lg da 6w doktor bekalkn duphaston n asid folid suh mkn..

Sy lebih 6 hari. Dari wrna cklat brtukar warna merah. Kmncaknya sakit spt snggugut dri mlm smpi ke sahur. Sbuh mse ready nk g hosp, kluar spt ketulan.

Sy minggu ke 6 pendrahan sikit² , hari ke 4 darah keluar banyak mcm period.. Doc kasi mc 15 hari , alhmdulillah bby ok skrg 9week..

Darah cair campur warna gelap sis.. Sy dah tak ingat kalau ada ketulan rasanya takde kot , sbb masa tu terlalu takut so sy tak la tgk sngt.. Terus ke hosp msuk emergcy.. Alhmdulillah bby kuat skrg dah 4 m 1w

pergi check hospital terus.. jangan jadi macam sy dulu :') mungkin sebab xthu first pregnant and darah keluar sikit sngt

Terus ke kecemasan. Bukan ke klinik. X normal ada darah keluar melebihi 3 hari. Lain org.. lain ketahanan badan nya.

Sy 10hari spotting.. Doc bgi ubat kuat rahim.. Alhamdulillah sekarang dh ok..

Mcm sye,time nk kencing je kuar..tp mgkin thn nie xde rezeki sye lg pagi smlm dh gugur,pegi ospital dktr cek n selup alhmdulillah dipermudahkn segalanya complete miscarriage

Sama mcm sy.. Jmpa doktor sis.. Nnti doc akan bgi ubat kuat rahim..

swasta sis .tp tde plk dorg kasi ubt .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan