19 Balas

jangan bagi baby panas sis. sama dengan anak saya waktu baru lepas lahir. konon nak ikut pantang orang dulu berpanas. pastu baby saya kena ruam macam ni. saya bawak pergi klinik. dr bagi cream. and tak bagi dia peluh peluh da. maybe awal awal baby nak suaikan diri dengan cuaca kita kot.

sy dlm pantang, baby naik mcmtu tp kt area tali pusat . kbtln nurse dtg melawat, dia srh g kk hrtu gk sbb kira bhaya takut jd infection bila pecah lg merebak . so kk bg calamine lotion. sis ada sapu minyak apa² ke pd baby ? kalau ada, cuba stop sapu dlu.

saya letak relief clay Dari brand honey and olive baby. Alhamdulillah ok dah. Brand honey and olive baby ni organic, xde harsh chemical. sy pkai clay utk ruam pampers, ruam muka pn alhamdulillah ok. boleh Cari Di shopee ye.

bedung die bukak tengok area berpeluh lap kan...macam anak saya dulu anak tak serasi cuaca sekarang panas anak saya lepas 5 hari tak bedung badan dah balut perut die jer tak nak bagi kembung

waktu siang sy tak bedung dia hanya waktu malam saja..

Sy guna sudo cream boleh cari kt pharmacy .ank Sy pakai 2 hari dah kering , tpi seminggu jugak Laa nk betul ii hilang , kalau X berani cuba boleh jumpa doc dulu tengok mcm mane.

betul, saya pon guna sudo cream.. kalau merah² kena gigit nyamuk atau merah sbb ruam cpt ja baik.

Anak sy ada jgk bintik2 tp belom merah merah mcm ni. Dh cuba sapu losyen? Tp anak ada menangis tak? Kot kot la dia sakit ke kn. Takut ruam susu / panas . Kalau teruk sgt bwk je pergi KK ye.

dia tak ada menangis.. mungkin juga ruam panas sb klu menyusu mmg sy sntiasa bersihkan sekitar mulut dia slps menyusu.. terima kasih membantu😊

anak saya dulu ada juga ruam kat leher . Saya sapu losyen x jalan makin naik ruam dia..mungkin sbb cuaca panas lastly saya letak bedak sejuk kat situ alhamdulillah esok nampak kurang .

sy tak letak apa2 lagi.. hanya lap sekitar leher bg kering.. alhamdulillah dah berkurang sikit..

Susu/peluh/ muak yang dah melekat tu sis. Kadang tangan baby tak senyap garu2 pun boleh merebak juga.. normal tu sis. Saya biar ja alhamdulillah hilang juga..

VIP Member

normal bayi naik bintik2 merah mcm tu sis. kadang disebabkan penyusuan badan, ibu mungkin makan jamu/herba. bintik2 tu x bahaya, nnti hilang sendiri.

cuba pakai snowhite treatment lotion perisa strawberi. InshaAllah hilang segala masalah kulit.

Ruam susu... Letak losyen Lepas menyusu, basahkn tisu dengn air suam, lap dekat leher dan lepastu lap dengn tisu kering

baik.. terima kasih😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan