11 Balas

no worries! i took my jab masa kandungan 12 weeks, and my baby seems fine and healthy je masa scan few days after that. first dose demam ringan and lenguh lengan sebelah, yang ni maybe sebab balik je dari vaksin, sis taram air sejuk and ais krim. second dose takde demam, takde sakit kepala, cuma lengan lenguh sikit. nasihat sis, balik dari vaksin, minum air suam and elakkan minum air sejuk and rest cukup2. bfore vaksin jangan lupa makan okiessss.

15w tak lah terlalu awal sy rasa. Sy dpt masa 16w, ikutkan hati dr tau pregnant je terus nk vaksin. Risau nk tggu lama lama nnt dh kena covid dulu pulak. Setakat ni ramai yg cuma lenguh kt tmpt yg dicucuk tp tk lama pun. Cucuk kancing gigi lagi terasa, sy sampai seminggu lengan yg dicucuk rasa kebas lenguh dan sakit klu tertekan/tersentuh.

15w x kira awal dh skrg sbb bila2 masa dh boleh ambil vaksin. saya walk in 15w, 2nd dose 18w. tu pn doc kata ptt xyah tggu lama2.. alhamdulillah dua2 dose cuma kebas tgn sikit je. rasanya effect vaksin kancing gigi lg kuat 😂

saya kandung 6 weeks 1st dose..9 weeks second dose..alhamdulillah tak dew apa2 yg berlaku..bila saya tau saya mengandung saya cepat2 utk dptkn vaksin..apa2 sis kena dapatkn nasihat dripada dokter dahulu..

minta nasihat doktor dulu pn sy vaksin masa kandungan 20week cuma kebas dan sakit tmpt jarum tu ja pn jgn bimbang n risau

saya tahu pregnant sehari selepas 2nd dose vaksin az. sekarang dah 7 weeks.

sy 13wdah vaksin, 16w dah full. alhamdulillah tgn kebas2 je hehehe

Xde ape insya allah ok.sy dose pertama 11 week 2nd dose 14 week

saya first vaksin tak tahu pregnant...tp second vaksin 8 minggu

saya first vaksin masa 14w. now dah 24w. Alhamdulillah okay je

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan