22 Balas

Saya dari awal bersalin bnyk susu. Nurse ckp bnyk, bidan urut pn ckp bnyk susu. Rrzeki anak saya.. diorg tanya apa saya makan masa pregnant. Saya bnyj mkn buah. Lagi2 buah tembikai. Saya kuat minum susu fresh milk. Saya everyday mkn bayam. Pastu saya kerap bg anak susu sbb anak prolonged jaundice. Selain tu kalau rasa dada keras je saya cepat2 bg susu

tumpang tanya sbb saya post tkda orng jawab ..... anak saya dh 4bulan lebih, saya dh stop bg susu badan dr usia dia sebulan lg tapi kalau saya nk bg susu badan agak² susu akan keluar balik tk kalau saya makan ubat , agak² ada tk ubat yg boleh banyakkan susu hmmm tolonh jawab sat ibu² teringin nk susu kan anak 😔😔😔😔 .....

susu mmg dah tak keluar ke ? kalau boleh jgn cuba ubat dulu, cuba milkbooster organik dlu, apa2 puan boleh contact saya 0135897073

Emosi ibu berpantang sgt mempengaruhi penghasilan kilang susu.. Sbb kita byk berjaga dgn bdn yg masih lemau2.. Kurangkan stress, relexkan fikiran.. Selalu senyum.. Always in positive mood.. Dan semestinya bykkn minum air dan cukupkn makann yg berkhasiat.. Insyaallah.. Ade perubahan..

banyak kan minum air Masak.. makan kurma.. sebelum ni saya amalkan Jus mamariam untuk hb low.. mungkin Sebab Jus mamariam Ada kurma salah 1 Bahan nya.. bersalin da 3 bulan air Susu sampai skrg Sentiasa banyak.. Alhamdulillah sejak lahirkan baby takde demam kuning..

kdg2 sy pun terasa mcm susu kurang..perasaan sndiri ke mcmmana tah..bby menyusu ok je cuma dtg dlm hati, susu byk ke x ni..ade jugak try picit puting sndiri,susu x keluar..pastu kan bile bby menyusu x benti breast pun jd kecut sket,jd sy pun terfikir la susu da xde..

sy minum air kotak marigold kurma+longan. tp lain org lain carayg berkesan. so awk cuba dua tiga cara tgk mana yg berkesan. selain tu wktu mkn kena jaga. kena kerap minum air kosong jgk. boleh jgk minum susu. dulu sy minum susu anmum lacta.

VIP Member

Makan kacang sis....halia jgn lupa mkn bnyk sik...sya sdah smnggu abis berpantang tpi air susu stil bnyk....n sya bru dpat baby prtama..smpay xtrmnum susu klu trlalu bnyk hsap...

musim panas sangat ni rasanya..kalau badan kurang air, susu pun kurang meriah..jangan lupa teruskan makan obimin mcm kita makan waktu mengandung dulu

VIP Member

Makan minum banyak. Belajar cara pump yang betul. Atau belajar cara breastfeed yang betul. Makan oats pun boleh. Minum milo.

ibu minum susu juga utk rangsang susu badan... selain tu mkn la kurma, minum air kosong lps menyusu anak atau pam..

Soalan popular