Ini apa ya?

1st time tgok bintik mcm ni..mnta mmy2 yg ada pngalaman ni apa #bantusharing #firstbaby #firstmom #pleasehelp Edit : sekarang jadi macam jerawat pulak...baby memang ada jerawat ke ??

Ini apa ya?
12 Balas
Tulis jawapan

nyamuk. saya pun mcm ni klau kena gigit nyamuk. pernah saya kira sampai 20+ bintik merah kat badan wlaupun bayang nyamuknya tak nampak punπŸ˜‚kenyang nyamuk2 tu berpesta

TapFluencer

kene gigit dgn serangga rasanya tu. cuba sapu nipple cream , baby saya pernah kene mcmtu saya sapu nipple cream time dia tgh tidur 2-3 hari da elok da.

Post reply image

ni kena gigit nyamuk.. memang ada jenis kulit kalau kena gigit nyamuk akan jadi macam ni.. nanti slowly hilang.. no worries k..

1y ago

oh yeke ..bru tahu...memang kluar nanah mcm jerawat dewasa tu eh?

itu kena gigit nyamuk..ank sy pun sma juga mcm ni..jgn kcau biarkn sj sapu guna lotion nnti akn bransur hilang

1y ago

baik2 sdah trjawab ya πŸ˜‚ sebab dekat muka lain bekas gigit nymuk..dkat tgn ada bekas ggit nymuk tp brbeza dgn muka tu confused

Kalau nyamuk mesti berbintat. Boleh tengok dekat atas katil ye, kot la ada semut ke apa ke. Kena kibas tempat

kena gigitan nyamuk ni..kulit baby kan lembut... memang akan bernanah...anakΒ² sy pun pernah kena..

1y ago

oh baik trma kasih risau buatnya sbb ank prtma .. bekas gigit nymuk kat tgn berbeza dgn kat muka tu nak kepastian

gigitan serangga. boleh jadi nyamuk atau semut

1y ago

itu bukan jerawat awak. baby saya pernah kena gigit nyamuk tapi tak menangis pun. ikut pengalaman saya kena gigitan serangga. tapi awak nak refer doktor pun boleh. tiada masalah ☺️

ank sy skali lg kna gigit nyamukπŸ˜…

Post reply image

macam kena gigit nyamuk je sis

1y ago

tak lama sis ...smlm tkde harini bru ada ...mlm ni berbiji bahgian tu then mcm ketul nanah jerawat ...hrtu kat dagu dia berbiji lama2 sma juga mcm hrini tiba2 brbiji nanah

kesan kena ggt nyamuk