7 Balas

Apabila mengalami pendarahan pada trimester pertama kehamilan, amat penting untuk mendapatkan nasihat dan rawatan yang betul dari doktor anda. Pendarahan trimester pertama boleh menjadi tanda masalah dan memerlukan pemantauan yang teliti. Walaupun kesakitan perut atau kram tidak dirasai, ini tetap memerlukan perhatian perubatan. Sila pastikan anda sentiasa berhubung dengan doktor anda untuk pemantauan yang berterusan. Pantiliner adalah pilihan yang baik untuk mengendalikan pendarahan ringan. Jika pendarahan meningkat kembali, seperti haid, atau berlaku kesakitan, segera berjumpa dengan doktor anda. Sementara menunggu temujanji dengan doktor KK pada 8 Julai, pastikan anda berehat secukupnya, elak aktiviti berat, dan amalkan pemakanan yang sihat. Jika ada sebarang kebimbangan tambahan, tidak ada salahnya untuk menghubungi doktor anda untuk mendapatkan nasihat tambahan. Semoga segala urusan berjalan lancar dan kehamilan anda berjalan dengan baik. Semoga juga cepat sembuh dari keadaan pendarahan yang sedang dihadapi. https://invl.io/cll7hzz

saya sis. mula bleeding coklat dulu, pas 2 hari keluar darah fresh titik2... saya pegi ke emergency dr admitted saya hospital 4 hari sbb dah nmpak kantung n jalan xbuka lg walaupon bleeding merah. Dr kata saya subchorionic hematoma. Saya kna bedrest je, untung saya mmg xkeje, kalu sis keje cuba mintak cuti 2mggu. bedrest, baring je. jgn buat keje langsung. sy bgun utk pegi toilet je. solat pon solat duduk. travel mmg xboleh. waktu tu bulan puasa, dr xbenarkn saya ngan suami blk kg.. saya bleeding coklat smpai week 13. dr bg saya duphaston smpai week 16. +lg proluton (ubat cucuk). pregnancy saya pon planning sbb mmg ada masalah fertility sblm ni jadi dr saya up kn dose ubat hormon juga (uterogestan + progynova). scan blk week 8 alhamdulillah ada heartbeat walaupon still bleeding. setiap mggu dr scan saya utk pastikan baby ada progres. alhamdulillah skrg ni saya dah hmpir 3rd trimester tp still dr xbg travel jauh and jalan2. hematoma saya pon baru je fully hilang waktu last 2nd trimester..

aminn yra 🤲

kes sis sama macam saya masa first pregnancy tahun lepas. saya bleeding masatu 6 weeks, pergi kecemasan doktor scan ada kantung. doktor suruh dtg lagi 2 minggu utk check, tapi tksampai 2 minggu pun bleeding makin teruk sampai saya sakit perut mcm senggugut. then, masuk wad dn doktor sah kn saya miscarriage time tu dh 7 weeks. saya sarankn sis tunggu je tarikh utk bukk buku pink tu sebab kalau dah buat buku pink senang kt kite in case ape2 terus je pergi PAC, takperlu pergi kecemasan. waktu saya dulu tksempat nak buat pun buku pink😅 alhmdulillah sekarang saya pregnant dah trim 3, sis banyakkn berdoa semoga semua nya selamat. insyaallah ada rezeki sis dgn baby ye❤️

ya masih ada ckit. ok baik tq sis 😊

Sy dr awal pregnancy lagi mmg bleeding masuk 10 weeks bleeding makin banyak dan kerap. Dr mmg ad bg mkn duphaston. Recently dapat tahu ad polyp. Doktor kat pac kk dah remove polyp tapi sy tetap pergi swasta untuk terus monitor kandungan. Skang nipun akan ad masa bukan darah aje keluar tapi mcm ketulan. Bila scan baby masih sihat dan active. Keep strong mommy I know how u feel. Insha Allah smoga dipermudahkan. Amin amin amin

owh i c. sy doc dah pernah guna mulut itik tu. dia cuma ckp xde buka jalan. lpsni checkup mungkin sy kne tanya juga pasal ni. tq sis. sis dah brpe mggu skrg? semoga sis & baby baik2 je 😊

Banyakkan bed rest 🤗 , urusan masak atau kerja rumah minta tlg suami uruskan buat sementara waktu. Angkat waktu bila perlu ja (pergi tandas/makan). Saya pernah bleeding awal 2nd trimester. Gov ckp mungkin threatened miscarriage tapi Dr cuba bagi duphaston & tgk in another 2 weeks, sbb masa scan jalan masih tutup & baby okay ja. Bleeding stop lepas 4-5 hari macam tu selepas ambik duphaston

baik. tq sis. take care 🤗🌹

Saya pernah jadi mcm ni masa pregnant ank 1st. Bleeding mcm period, pad penuh. Tapi tak sakit. Doc suspect mmg nak miscarriage. Start 13weeks dh stop bleeding. Alhamdulilah skrg anak dh umur 3 tahun. Saya follow kat fb group “subchorionic hematoma” untuk support. Bila baca tenang je rasa. Bleeding sbb subchorionic hematoma. Punca tak dikenal pasti

bykkan rehat sis .kalau blh bedrest trus pun x pe .then makan duphaston ikut nasihat doc. stop dlu travel jauh .kalau bekerja cuba kurgkan bergerak dan jgn angkat bnda berat .

sama2 sis .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan