Birthclub: Julai 2022 icon

Birthclub: Julai 2022

18259 Followers

Feed
Hye sis Saya fully housewife Before kawen saya bekerja Lepas kawen suami suruh benti kerja sebab dia kerja selalu pindab randah Saya keja government nak tukar2 susah so saya benti kerja… Lepas kawen memang rasa macam nak gila sebab duduk rumah tak buat apa hari2 tengok kdrama Lepas ada anak alhamdulillah rasa terisi hari2 saya… anak sulung 7 tahun no 2 dah 5 tahun… Bab jaga anak n kerja2 rumah ni memang kena ada suami bantu… Suami orang paling penting untuk jaga kita isteri n ibu dirumah supaya tak stress tak sakit… Kita as isteri n ibu kena bersuara bercakap bercerita mengadu pada suami supua dia tahu apa kita lalui hari2 dirumah dengan anak2 kerja2 rumah… Saya sendiri ada migraine n gastric yang teruk… So saya tak boleh stress tak leh tahan lapar… suami banyak membantu bab jaga anak2 kerja2 rumah even dia sendiri sibuk kerja… Masa anak2 kecik lagi belum sekolah agak stress jugak sebab nak layan anak2 nak buat kerja rumah kadang nak mandi makan pergi toilet pon tak sempat… nak keluar memang tak la kalau dengan anak2 jaa… kena tunggu suami bawak jalan kadang ronda2 malam2 pon dah cukup… Bab makan dikedai kena gilir2 laa… Pada saya masa anak2 kecik tu better manfaat kan masa betol2 sebab nanti anak2 dah besar semua nak buat sendiri rasa kita dah tak diperlukan lagi…. Saya pernan burn out tendang pintu sampai pecah sebab takleh kawal emosi jadi taktau nak buat apa terlalu banyak nak kena buat Saya menangis2 cerita kat suami… At least kita kena bagitau apa kita rasa kena ada orang dengar… jangan simpan jangan pendam… Sekarang anak2 semua dah sekolah so time tu boleh la me time kejap… Kadang suami ambik cuti kami p jalan2 makan2 tengok wayang berdua… Pada saya kalau suami sama2 main peranan takda masalah bab kita nak stress nak emosi sangat2…. Yang jadi masalah bila kita sendiri buat semua sorang2… hasilnya kita lepas marah pada anak… anak jadi mangsa keadaan… Doktor pernah tanya bila nak tambah anak sebab anak dah 5tahun, saya cakap saya belum ready… Doktor pon setuju… Doktor kata kalau kita mampu dari kewangan tapi dari segi emosi kita tak mampu better jangan sebab nanti anak jadi mangsa keadaan…. Saya banyak melihat keadaan kejadian disekeliling saya. Saya belajar dari situ. Kalau kakak2 saya, dorang marah saya kalau biar anak2 kacau suami tidur kacau suami makan kacau suami rehat, biar suami mandi anak buat kerja rumah… Saya cakap kenapa? Bila time kita kena anak boleb kacau kita makan mandi rehat tidur semua tu, tapi suami takleh kacau? Kita pon manusia kena rehat kena makan kena tidur… kenapa suami takleh jaga anak mandikan anak? Tu anak kita sama2, sama2 janji nak kawen nak hidup sama2 buat anak sama2 kena jaga sama2 la jugak…. Bab sakit demam suami saya cukup cepat kalau bagitau terus bawak ke klinik kalau dia di tempat kerja pon dia akan balik bawak ke klinik… sebab dia tahu kalau saya sakit 1 rumah ni akan sakit… Toleransi, komunikasi sangat2 penting antara suami isteri untuk jaga emosi kita n rumah tangga…. Apa2 yang jadi macamana pon keadaan suami kita itu kita kena terima sebab kita yang pilih untuk kawen n hidup dengan dia… nak menyesal boleh tapi apa boleh buat lagi, itu pilihan kita sendiri… Teruskan hidup, insyaAllah kita usaba sebaik mungkin Allah janjikan ganjaran yang baik untuk kita… yang penting sabar, positive… Jauhi orang2 suasana vibes negative, kecilkan circle takpa janji positive… kalau duduk dalam circle besar tapi banyak negative pon tak guna rosak diri kita sendiri…. Paling penting percaya aturan Allah SWT…. Saya anak bongsu, so saya banyak melihat kakak2 n abg2 saya… dari situ saya banyak belajar…. InsyaAllah May Allah bless you sis🙆🏻‍♀️
Read more
Write a reply
Load More Posts