โœ•

18 Balas

Insyallah tiada masalah, saya pun hujung2 rajin ikut suami kursus, hehe kdg dri kedah ke JB, Kdg ke pahang dri perak la, jnji jangan duduk lama sangt, kalau saya agak 2 jam lebih gitu ajak suami berhnti, lepak2, jalan g toilet kat rnr la, kalau ada rnr tu, bagi mcm gerak2 nurse kata elak dri darah beku ap, tapi sy dri 25w dah ready baju baby dalam bag, kdg kita tak tahu kan, bila2 masa trbersalin. Hehe. Sampai la week 36, balik ddk dgn mak rmh mak, sbb nk brpntg sna, sya x brani jln jauh, sbb sya ad drh tggi masa tu. Masa tu hnya jalan2 di mall, nsib rmh dkt dgn pkan, hmpir setiap hari mak saya bawakkan. hehe. alhamdullilah selamat brsalin bln 6 hri tu

boleh je, mcm sy hrtu dr selangor blik kelantan masa raya haji, 20jam baru smpai . haha papepun standby la bantal buat alas belakang, bwk makanan minuman, minyak angin. lepastu kalau boleh berhenti la maneยฒ rnr, utk buat regangan bdn. buku pink n beg jgn lupa bwk, incase jd apaยฒ pn. tp kalau bdan kuat n okay, alahan xteruk sngt, okay je nk jln jauh tu .

Boleh takda masalah, saya masa 34week masih pergi balik rumah toktua dkt trengganu, saya duduk n9. Yg penting bawak buku pink & brg2 hospital baju baby semua tu. Lepastu dlm kereta saya duduk luruskan kaki. Elakkan kaki bengkak ya. Semoga dipermudah segala urusan

boleh tak ada masalah. make sure bawa buku rekod pregnancy. and jangan straight je dalam kereta tu. kena berhenti2 sikit untuk jalan2, stretch kaki supaya tak bengkak or jadi DVT. jaga posture bila duduk dalam kereta supaya tak sakit badan & baby tak pusing pelik2.

Sy masa 33w haritu pun ad blik kg 1 minggu,dri KL-Kelantan n dari Kelantan-KL, naik bas dngn ank pertama, alhamdulillah smuanya baikยฒ shaja wlaupun nenek kt kg dah risau ๐Ÿ˜…. mungkin ikut badan masingยฒ kot . Sy naik bas malam, so tido je lah spanjang jalan

Pendapat saya, bergantung atas penilaian doktor. Sebab tahap kesihatan ibu semasa mengandung tak sama. Ada ibu yang high risk pregnancy. Ada ibu yang okay. Let's say kalau doktor tak bagi, then saya dan suami akan ikut kata doktor.

Doktor pesan ritu nk jalan jauh kena selalu behenti juga jgn duduk lama2. Tknk bg darah beku. Dlm kereta goyang2 sikit kaki tu tiap 20min cmtu. Elak cramping la dlm posisi sama je

Boleh saja,bawak semua barang2 ke hospital siap2 dgn buku pink..bersedia kalau2 perlu ke hospital..sentiasa berhenti utk elakkn sakit pinggang..semoga urusan dipermudahkan..๐Ÿซฐ๐Ÿป

boleh je awak. hospital mana2 nak bersalin xde mslh. cuma kena lengkap je document kita๐Ÿ˜Š

boleh je asalkan larat , yg penting siap kelengkapan ubt , buku pink, bantal untuk alas blakang , saya drive sendiri penang ke kelantan masa 38w alhamdulillah ok ๐Ÿ˜

Sy 30-31 week still aktif jalan sana sini , siap panjat naik lori husband ๐Ÿ˜… tp ni dh hujung2 rasa malas nak kemana dah . Taklarat dah asyik nak tido ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Soalan popular

Artikel Berkaitan