Sakit pinggang tapi takda tanda, baby gerak slow

Hi, td pagi sy nk mandi duduk kat lantai, tiba² pinggang sy rasa saaakit sgt 😫 pastu baby gerak pun slow je. Nk d jadikan cerita sy g PAC terus sbb risaukan baby. Smpai hosp nurse cek jantung baby ok, doc scan baby tp tak cek bukaan cm. Tp sy d tahan dlm wad nk pantau gerakan baby je. Knp ye doc tak cek bukaan cm? & Normal ke sakit pinggang yg mengejut ni? Btw sy dah 37w2d harini.. #ingintahu #bantujawab #firstmom

3 Balas
Tulis jawapan

saya pun tertanya benda sama. saya dah 36w 4d skrg. pagi tdi check up klinik, nurse tanya ada sakit apa2 tak, saya bgtau ada sakit bawah perut, celah kangkang n sakit pinggang. pastu nurse tanya lgi ada keluar darah atau ketuban tak, saya ckp takda. pastu nurse tulis dlm buku tiada aduan. kiranya yg sakit2 tu tak dikira sbgai aduan kaπŸ˜…

Baca lagi
2w ago

mcm tu eh.. so sakit pinggang consider as sakit biasa je la d trimester ke 3 ni? walaupun sakitnya nauzubillah.. 😫😫😫 kena tahan je la selagi takde keluar tanda apaΒ² selain tu? πŸ₯΄

Alhamdulillah sy dah bersalin pada 16/4 tu.. dpaksa bersalin sbb doktor kata baby dah matang, kena induce belon πŸ₯΄ dah 24jam cabut belon, cek dah 4cm. terus masuk LR, kena pecah ketuban, menahan contraction 8jam finally full cm, tp dah habis tenaga nk meneran, finally bersalin d bantu dgn alat vakum 😫 (37w2dβœ“)

Baca lagi

mgkin doc tahu awk belum ada contraction tu yg dia xcek bukaan . Biasa ada contraction baru ada bukaan mgkin awk cuma sakit pinggang biasa je , xcuba tanya doc ke sbb awk dh dlm wad tu ?

2w ago

kalau yg ada bukaan tu dia ada contraction + sakit sekeliling pinggang + perut keras mcm papan . Kalau sakit pinggang saja biasanya tu bkn tanda nk bersalin lagi . Selalunya kalau semua okay bby okay contraction belum ada lagi nnti doc akn bgitau bila discaj tapi klau bby awk dh matang , dh cukup bulan & dh boleh bersalin dia akan hold sampai awk bersalin