masalah sembelit ๐Ÿ˜”

sya skrg preg 25 week..tengah ada masalah sembelit..nak b'jam jg d tandas..buang air besar kluar darah..bahaya ka utk baby maslaah sembelit ni?.takut la dgn darah bagai ๐Ÿ˜”#firstbaby

9 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

hai mommy. saya memang selalu sembelit masa pregnant tapi tak pernah sampai keluar darah. better mommy consult untuk pendarahan masa membuang tu incase berbahaya kan. mommy boleh rujuk artikel ni jugak https://my.theasianparent.com/merawat-sembelit-di-rumah

Baca lagi

cuba makan jambu batu sebiji sehari. sy sejenis sembelit sblm pregnant, bila pregnant ni sy perasan sejak sy mkn jambu batu sebiji sehari, sy berak setiap hari. kalau tak seminggu sekali baru nak membuang, kdg2 sampai pening kepala sbb lama tak berak ๐Ÿ˜…

Klau smpai berdarah tu bahayalah.. boleh ke klinikk la jumpa dr.. klau mcm sy bila sembelit sy xberak duduk sy cuba mencangkung. Alhamdulillah walaupun seksa skit tapi dia kluar dgn tkde paksaan.. and mkesure minum air byk yaaa

Samalah sembelit jugak. Bila membuang takde darah cuma isi punggung tu keluar maksudnya buasir la kan? Risau sbb orang kata kalau skang pun dah keluar isi tu nanti beranak masa kita push kuat tu lagi teruk buasirnya keluar๐Ÿ˜ญ

Jangan terlalu teran nanti buasir. Saya sebelum ni selalu sembelit rupa rupanya doktor kata sebab saya makan jambu batu hari2. Lepas saya stop makan jambu batu, alhamdulillah dah tak sembelit.

Cube sis makan buah naga.. saye dulu sembelit jugak pergi klinik doktor ckp cube makan buah naga. Lepas amalkan senang je nk membuang. Lancar je keluar.

kdg ubat tmbh darah tu sis yg x ssuai, mcm sy, x ngam obimin, sembelit ja, najis keras, then tukar ke iron bru nak mmbuang pun smooth ja๐Ÿ˜‚

saya pon sembelit start masuk 24week ke atas, makan pisang kuning tu, dgn makan betik,

sy mnum mnyak klpa dara. ....mmg lncar mmbuang..๐Ÿ˜