27 Balas

16week tuu kecik lagii setiap org tak sama. lagi ii first mom mmng lmbt sikit nk rasa baby gerak tapi baby gerak jee kt perut cuma kita tak rasa. sy pon first mom 20week baru rasa baby gerak lagi ii waktu tgh relax baring/ddk baru rasa baby gerak jelas,time mlm ii kalau berborak sambil usap perut aktif betul dia kick hahaha seronok betul rasa. nanti dah 27week ke atas lagi kuat dia tendang. baby bump sy pon tak nmpk sgt tapi tuuu lh seluar banyak dh tak muat🥲. tapi takpe janji baby sihat

16w masih awl sangat untuk nak nmpk bump mcm org mengandung.. Baby gerak pn kbnykn org rasa masa 18w itu pn rasa mcm angin je, buble2 halus. Jangan nak fkirkan sangat kata2 kawan tu, smua org x sama. Semua yg awk ckp tu normal, Saya baby bump nmpk jelas masa 7bulan, start preg smpi 6bulan tu bump xjelas biarpun guna baju tshirt biasa. Baby gerak yg jelas rasa masa 23w. So masa awk masih panjang, enjoy je proses ni semua yaa.

okay tq awk.. rasa lega sikit😊

Sy 17w. Pun taknampak baby bump. Kalau baring, lg la taknampak. Kadang2 mcm perut buncit je. Tp 2 hari lepas, mcm dpt rasa pergerakan halus baby. Td pergi scan, doc pun tanya ada rasa tak? Sbb pergerakan tu betul2 atas ari2 kita. And mmg betul, yg sy rasa tu pergerakan dia. Halusssss je. Bila kita relaks baru dpt rasa tendangan tu. Abaikan aje yg org dok cakap taknampak baby bump la. Asalkan sihat.

sy 14w .. bila bring terlentang nmpk bonggol kecik, sy pun tak psti tu apa . tp bila tekan keras . tak bergerak pun . tp sllu dia mcm berpusing kejap kiri , kjp kanan , kjp bawah . dan kalau rasa perut tu nt rasa mcm letup2 kat dlm . sy pun takpasti tu bby gerak atau apa ..sbb slmani tkde mcmtu . tiap mlm je rasa bila nk tido .

oh yeke . tq sis

anak first akan rasa 20 weeks nanti. just wait and enjoy je this prgnncy journey okeh. jgn stress stress pkir tkde baby bump ke ape. sy monthly mmg akan scan baby. baby sihat. tengok dkt mesin scan elok je dia gerak2 dalam tu. Cuma kita yg belum rasa jari halus halus dia. kaki belum kuat tendangan sbb tu tak rasa.

Tersangat normal..16weeks bru besar mna je..kawan awak nk tgok bump awak bsr bas ke..kdg org yg lebih2 mmbuatkan si ibu ni fikir bkn2.. Bdn stiap org berbeza..ada yg smpai nk beranak bump masih kecik mcm 5-6 bln..dont worry okay..its normal tambah2 lg 1st pregnncy

Saya 27 weeks kot baru nampak tu pun bila pakai baju yg kecik sikit. And saya rasa baby menendang masa 18 weeks. Setiap ibu lain2. Kalau 16 weeks tu baby kecik lagi and ruang byk so tak rasa sangat baby menendang. Normal je tu.

16w terlalu awal lgi awak...saya skrng 17w 5hari nampak sikit je baby bump... kalau rasa baby gerak2 pon jarang....selalu nya payah nak perasan sebab baby kecik lagi...kalau dah 6bulan dah besar sikit insyaallah baru rasa

Normal sis as long mama & baby sihat. Saya 22w ke atas baru betul betul rasa tendangan bayi. 18w rasa mcm geli geli je dlm perut. Skrg 27w baru nmpk baby bump & kuat menendang kadang sampai senget perut 😅

saya 25w baru rasa gerakan baby itupun rasa sikit² je .tapi mse buat details scan doc kata baby aktif,,x dok diam .sy ingtkn baby bnyk tido..rupanya baby x duduk diam,,sy je yg x rse lg..mommy jgn risau k..😊

Soalan popular

Artikel Berkaitan