12 Balas

sy msa dpt thu mengndung hari tu,mmg plan nk pergi bt buku pink cepat,sbb sy ada masalah kesihatan,klau mmg ada masalah kesihatan,bt buku lmbt tkt kena marah plak,so sy pergi kk bgi thu nurse,hari tu juga doc kk scan,then doc ckp terlalu kecik,x jelas dan x nmpk bby,just nmpk kantung jea,tp kecik...ada dgr doc ckp mcm kndungn sy x jadi,mcm gugur,scan atas dgn scan bawah pun sama x nmpk,just nmpk kantung jea...doc terus tulis surat untk reffer ke hspital jmpa doc pakar O&G,dapat tarikh 2 minggu dari pakar,jmpa balik dgn doc pakar,alhamdulillah doc scan bawah dh nmpk bby n jntung bby...

saya pernah alaminya puan...2 kali scan klnik yg sama tpi doc yg berbeza..mula scan smue ok bby dh nmpak..dia suruh dtg lg 2minggu utk pasti kn sblom bukak buku pink..dtg ke 2 doc lain scan dia ckp kosong baru ada kantung je..dia suruh dtg lg 2 minggu seterusnya..saya dh risau jeee..saya tanye dia doc dh lama ke buat scan nie..doc kata dia pon doc ganti je 2 minggu blnie baru nk beljar2 scan..last2 saya pergi klnik lain.. alhamdulillah..sekarang dh 13 weeks..bby membesar dgn cantik..

Ya kdg kna minta doctor lain pula scan.. sy dlu mcm tu juga..doctor tu bru lg bila scan x nmpk apa pn.. ngam2 ada pakar dkt klinik msa tu dia tlgkn scan, scan sekali je terus nmpk dh baby.. dua kali sy kena mcm ni masa appointment dkt KK.. dua2 org doctor tu baru lg..geram juga sy bila yg second doctor tu ckp x nmpk apa la, sy punyala geram sdgkn bbrapa hari sblm tu mmg pakar dh scan sbb bru kluar dri hospital alahan teruk.. bila doctor lain yg scan lg second time tu terus nmpk..

saya scan waktu 7 week mmg kantung kosong.. xde bby dan mmg xnmpk bby.. saya scan di klinik swasta.. lepas tu dr kata datang lagi 2 mggu.. tapi saya datang lebih dari 2mggu..tengok2 baby dah besar siap ada kaki tangan semua dh.. bby punya lasak dalam perut.. punyalah gelak dr yang scan tu.. die xpercaya dan sebut alhamdulilah sihat bby puan.. insyaallah tu sis ada tu..

macam saya anak 2nd saya pregnant dah 6week tapi kantung ja ada janin belum terbentuk lagi lepas 2minggu pergi lagi doktor bagitau benda yang sama juga...last sekali doc suruh mai lagi 2minggu dalam masa tunggu tu aku turun darah and akhirnya aku keguguran...bila refer Hospital doc cakap maybe baru nak terbentuk tapi dah sampai masa dia alhamdulillah smooth je dia pergi...

sy prnh bulan 7 baru ni...3 kali scan memang nampak kantung jew bby xde...n kantung still 6w jew wlaupom dh 9w...last2x p pac doc scan dari bwah memang kantung xmembsr...doc bagi tempoh untuk trn sndiri...Alhamdulillah dia kluar sndiri tapi tumpah darah...lari dari kena cuci tapi tulaa terpaksa msk wad sbb 1liter hilang darah

Kalau janin lari tarikh sikit drp last period tu perkara biasa. Tp kalau scan dah 3minggu jarak tapi masih sama mungkin sis better g hospital bawa dua2 gmbar scan yg sblm ni atau g klinik skli lg dptkan referral letter kalau masih sama. Sis kena bgtau doktor atau bg doktor semua gmbar scan yg sis pernah buat.

Ini macam molar pregnancy. Kantung kosong 🥲 saya pernah alami jugak. Next week kalau still kosong memang doc akan suruh dia turun sendiri dalam masa 2 minggu. Kalau tak dia akan bagi refer letter ke hospital untuk cuci. Stay strong yaaaa

Period regular ke? Mungkin blh g scan swasta. Scan yg dari bwah sis. Klu 6week spatutnya dh boleh nmpk atleast fetal pole tu, atau klu lg cantik kot2 la nmpk janin. Tp scan tvs ya, abdominal scan slalu x nmpk mn. Hrp2 ok

Saya pernah alami mcm ni 3tahun lepas...1st scan nampak kantung saja...2nd scan pon sama..doc cakap maybe baby xjadi n suruh repeat scan 2mggu lg...tp bila balik rumah saya turun darah n keguguran...usia kandungan 8w..

😭 skrg tgh turun darah sis.. darah coklet2 pink..

cba sis buat tvs scan lg jelas nmpk

Soalan popular

Artikel Berkaitan