30 Balas

kalau tak boleh minum susu tapi perlukan kalsium.. saya try agar2 perisa apa pun okay tapi saya tak bubuh gula sebb mual.. saya tak boleh minum susu juga. saya dah trimester 2 baru try susu lazz cafe.

sy pun tk bole telan susu masa pregnant ni..so sy beli ESP shaklee tu sbb dia tak rasa susu..high calcium yg penting dpt kawal gula dln darah.. sbb syg GDM .. setiap kali BSP cantik je bacaan dia

awal2 mengandung sy mmg xblh minum susu.. tapi skrg alhamdulillah dah boleh minum.. itu pun susu Dutch Lady full krim. tapi sy campur kurma n kacang badam.. untuk naikkan HB

tak pasti la sis. sy susu full krim je lepas. Tu pun kena blend dgn buah atau kurma. baru leh minum

Anmum materna pun okay juga sis. Mula-mula je rasa agak loya, tapi after 2-3 times minum dah feel okay dah. Saya ambil yang ada flavor so kurang lah rasa loya sebab dia susu tepung kan.

Ramai yg suggest anmum chocalate. Saya pulak tak boleh telan langsung susu tu. Rasa apa taktau lahh tp mcm hamis gitu. Haha saya minum susu dutch lady tu je

VIP Member

Saya minum similac mom, rasa vanilla and x terlalu manis..ambik susu start trimester kedua, masa 1st trimester mkn pil kalsium dari amway sbb mual xleh minum susu.

ohh. kalau susu rizqi mamadil tu elok tak. ad juga yg suggest susu tu byk perisa

Try minum Susu Lazz Kambing dia banyak perisa,saya mmg mnum tu Je xmanis n blh di terima bby kluar pun kuning xtinggi hb pun cantik wktu preggy

biasanya KK akan bagi pil kalsium.. sy pon xboleh mnum susu ibu mngandung sbb gdm, tp dietition suggest mnum skim milk/fresh milk..

Saya pun tak pernah minum susu sebab memang tak suka susu sejak dari azali 😃 saya makan vitamin calcium je dari awal pregnant

VIP Member

Hi, Puan. Puan boleh cuba Anmum Materna. Ada dua flavor (original dan chocolate). Saya minum yang original. Harap membantu.

Soalan popular

Artikel Berkaitan