7 Balas

kadang ank sembelit ni sbb perubahan texture najis pun boleh jadi. conth kalau sebelum ni najis jenis lembik jadi bila nak berubah ke sedikit pejal kadang2 ank2 fobia dan dia lebih suka tahan berak then boleh menyebabkan najis lbh keras dn susah dia nak meneran. jadi kalau ank puan sembelit dan najis dia nampak berubah texture dari asal puan kena lebihbkan fibre puan.bg mkn pisang,prune,betik,sayur2 pun kena ajar makan. anak2 saya kalau yg boy mmg tak sembelit dan setiap berak sampai la now dia dah 5 tahun sbb ank lelaki ni lbh suka mkn buah2 dan sayur. ank2 perempuan sy yg selalu sembelit tambah2 yg sulung sbb dia mmg susah ya nak bagi makan buah dan langsung tak makan sayur.

Pemakanan harian kena complete, carbs, protein fiber dan buah -buahan. Intake air kosong kena cukup mengikut umur. Anak saya sembelit dengan apple. Untuk melawaskan, biasa saya bagi oren, buah naga, betik.

anak saya sembelit sebab susu lembu. jadi saya tukar susu kambing jenama karihome alhamdulillah hari2 berak.

sis cuba tukar susu dlu,,,Klau buah²an sye bgi anak mkn buah naga lpstu pisang

TapFluencer

Byakkan minum air & makan buah e.g buah naga merah,bgus utk penghadaman anak

Buah yang elok untuk sembelit -pear -banana

ade bg makan buah?

kalau sembelit kena ajar anak makan pisang betik prune buah naga pearha. kena pelbagai kan buah. ambil la ubat sembelit kat klinik kalau nmpak ank seksa sgt nak membuang

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan