27 Balas

wah sy awal sehari 4/5 🤭 tapi 3 hb kene admit sbb gdm on diet.. tapi ni nampaknya doc nk bagi ubat sbb bsp tak cun katanya.. padahal dlm range normal lagi 🥲 mnggu depan dr tgk perlu on ubat atau tak.. kalau on sy da 37w.. ada ke yg on ubat 37? lepastu 38 kene bersalin la kan

aahh.. tapi sy cuba exercise kalau boleh nk turun sendiri.. org kata sakit induced😂

tanda bersalin setiap ibu tidak sama. doakan agar bayi anda selamat dilahirkan pada waktu yang terbaik. pengalaman kali pertama, bayi saya dilahirkan ketika usia kandungan tepat 40 minggu aka tepat EDD. Jangan risau ya mommy.

hi mummy..jgn stress..relax ... bru 36w..kan..ada masa lagi 1 bulan..(4 minggu) bila2 pun blh turun tanda... tunggu je... dah pack ur hospital bag? kalau x pls prepare ur hospital bag... 🧡

sma la due 5/5 dekat buku pink date tu.yg smlm masa scan jumpa doktor nak cek uri air ketumban dkt kertas scan tu doktor kata 2/5.sya tnya doktor dia cakap ikut yg scan.awai mungkin 3@4 hari sebelum due.

takpa baru 36weeeks. awak ada lagi 4weeks untuk turun tanda. macam saya pun susah hati takde turun tanda, tapi baby lahir betul2 hari edd hari due date 15/3. byk turun tangga and berjalan.

VIP Member

sis kna bnyk brjalan , mcm jln kt taman2 .. sy 2hari sblum due g jln2 kt icity.. esok dia buat senaman duduk bediri kt rumah . lusa bersalin ikut due 😅🤣 baby kluar ngam2 due ...

Banyakkan bersama dgn suami. Lagi2 biar suami buang dalam sebab dia bagi cepat pembukaan. Saya dah cuba last year. Esoknya saya kerap contraction & terus bersalin

bukan benda wajib klu tak selesa bersama cuma slh satu ikhtiar nak cepatkan bersalin, sy lebih bnyk berjalan tak pun janji aktif bergerak.. last sblm pagi 6/2 bersalin. siang 5/2 tu ada bersama suami dan berjalan ikut suami pegi padang bola.. naik turun tangga pun ada.. sekali pagi 6/2 jm5 subuh kiranya tu pecah ketuban bersalin jm1228 tghri.. pecah ketuban kluar skli lendir darah..

sama ngn sy sis 5/5..tp skrg dh start sakit pinggang..rasa mncucuk2 kt bwh perut tiap kali bby brgerak..smoga d prmudahkn urusan bersalin kita sis

Saya punya 23/4… lagi 16hari… tapi belom ada tanda2 lagi… doakan sy semua ye.. kalau masih belom ada tanda2 kene serah diri 😌

VIP Member

semoga baik2 saja. ❤️ anak pertama saya dulu overdue, anak pun dah 5 tahun. tenang2 je, nikmati hujung kehamilan dgn santai ok.

Soalan popular

Artikel Berkaitan